مژده خبر- در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

🔵 سفر رییس‌جمهور به کهگیلویه‌وبویراحمد
رییسی در فرودگاه یاسوج: مشکلات و نیازهای استان بررسی شده است. با وجود منابع خدادادی، محرومیت و بیکاری نباید در این استان معنی داشته باشد. تلاش می‌کنیم با همکاری مردم و مسئولان گام‌هایی برای رفع مشکلات برداریم.

🔵 سخنگوی سپاه: ماجراجویی دشمنان باعث نابودی‎شان می‎شود
امروز ایران نسبت به هر زمان دیگری از قدرت بیشتری برخوردار است و ماجراجویی و توطئه دشمنان دستاوردی جز نابودی آنان را به دنبال نخواهد داشت. لفاظی صهیونیست‎ها و عنوان طرح هزار ضربه چاقو، ناشی از هراس این رژیم جعلی است. شما از زمان شکل‎گیری انقلاب، ۱۰۰۰ شمشیر کشیدید و هیچ اتفاقی نیفتاد. تنها دستاوردتان تنگ‎تر شدنِ حلقه محاصره‎تان در سرزمینی است که اشغال کرده‎اید.

🔵 حضور رئیس‎جمهور در جمع عشایر تنگه گرگو
مردم این مناطق با دیدن رئیسی از مشکل کم‎آبی گلایه کردند. رئیسی در پاسخ گفت که به طور جدی پیگیر حل مشکلات شما در زمینه کم‎آبی هستیم.
رئیسی به استاندار دستور هم داد جلساتی با عشایر برگزار کند تا مشکلاتی که در خود استان قابل حل‎ است به سرعت حل شده و مشکلاتی که نیاز به تصمیم‌گیری دولت دارد را نیز به هیات‌‎دولت ارائه کند.

🔵 رکورددار پرواز رزمی با فانتوم به یاران شهیدش پیوست
امیر «منوچهر محققی» خلبان افسانه‎ای نیروی هوایی ارتش دارفانی را وداع گفت. او دارای رکورد ۱۸۲ سورتی پرواز برون‎مرزی بود و با بیش از ۳۰۰۰ ساعت پرواز با فانتوم در ایران رکورددار است.

🔵 تعرض به سفارت ایران در باکو
«سید عباس موسوی»: در پی تعرض و بی احترامی عده‌ای به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در نیمه شب گذشته و اعتراض شدید و پیگیری های رسمی، پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرد.

🔵 آخرین آمار کرونا در ایران
بنابر اعلام ۹ مهر وزارت بهداشت، از هشتم تا نهم مهرماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۵۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۱۲۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۵۶۵ نفر رسید. همچنین ۲۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۰ هزار و ۶۶۳ نفر رسید.

🔵 ایران: نسبت به تغییر مرز در شمال‌غرب حساس هستیم
امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه رزمایش‌های نیروهای مسلح ما در شمال غرب کشور و سایر مناطق برابر یک برنامه‌ریزی دقیق و با هدف آزمایش سلاح‌ها و تجهیزات و ارزیابی آمادگی رزم نیروهای مسلح در هر صحنه از جغرافیا و مرزهای جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کاملا نسبت به تغییرات مرزهای رسمی کشورها در این منطقه حساس است و آن را قابل قبول نمی‌داند. امیر حیدری یادآور شد: همه مرزهای قانونی باید حفظ شود و ضعف احتمالی یک کشور در حفظ مرزهای خود دلیل نمی‌شود که کشور دیگری با کمک بیگانه، مرزها را به‌ هم بریزد و جمهوری اسلامی ایران اجازه این کار را نمی‌دهد.

🔵 واکنش یک امام جمعه به استاندار شدن برادرزاده‌اش
آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در پیشگاه خداوند و مردم اردبیل اعلام می کنم که کوچکترین قدمی برای استانداری سیدحامد عاملی برنداشته ام. او گفت: بنده در مسئولیت نمایندگی مقام معظم رهبری در استان دخالتی در عزل و نصب ها ندارم و به هیچ وجه سفارش فردی را نمی کنم. آنهایی که تهمت زده و اظهارات دروغی در رسانه ها و فضای مجازی منتشر می کنند باید بدانند که در روز قیامت باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند چرا که خدا را شاهد می گیرم که برای استانداری سیدحامد عاملی حتی یک قدم نیز برنداشته ام.

🔵 آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال
مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ی ایرانیان خبر داد و اعلام کرد که تمامی افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند. برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد. همچنین افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند نیز می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال دریافت کنند.

  • نویسنده : فرشته شایگانی قانع
  • منبع خبر : مژده خبر