مژده خبر- مدیر تشکل های ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشورحجت الاسلام فتحی: امروز رویکرد ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در کشور، گشت ارشادمسئولان است و باور بر این است که قدرت در دست مردم است و هر جا مردم ورودکرده‌اند مسائل مرتفع شده‌اند.
اعطای مجوز به افراد دغدغه‌مند در حوزه مطالبه‌گری

به گزارش مژده خبر به نقل از پایگاه خبری تحلیلی صدای حوزه، حجت‌الاسلام احمد فتحی مدیرکل تشکل‌های ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد رابطه محرم و عاشورا با فریضه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر مصاحبه کرد.

حجت‌الاسلام فتحی ضمن اشاره به جایگاه ویژه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در دین خاطرنشان کرد: حقیقت محرم، احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است و امام حسین (ع) در سراسر مسیر به این موضوع اهمیت ویژه می‌دادند.

مدیرکل تشکل‌های ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور اصلاح امت جد امام حسین (ع) را یکی از اهداف قیام عاشورا خواند و افزود: در حرکت امام حسین (ع) از سمت مکه به کوفه این نکته نهفته بود که نباید نسبت به موضوعات بی‌اهمیت بود.

حجت‌الاسلام فتحی ضمن تاکید بر اهمیت به مسائل در جامعه امروزی و رسیدن به مدینه فاضله گفت: در یک خانواده پدر و مادر نسبت به فرزندان اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و لذا اگر این بی‌تفاوت نبودن در جامعه نیز جاری شود هیچ‌کدام از مشکلات در جامعه بروز نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) به مردم همدردی با همنوع را آموخت ادامه داد: سیدالشهدا (ع) در کربلا تا لحظات آخر به دنبال اصلاح افراد بود و حتی در لحظه پایانی عمر خویش آنها را نسبت به قیامتشان آگاه می‌کند.

مدیرکل تشکل‌های ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور حل مشکلات جامعه را در گرو عدم بی‌تفاوتی نسبت به مشکلات دانست و تصریح کرد: امروز رویکرد ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در کشور، گشت ارشاد مسئولان است و باور بر این است که قدرت در دست مردم است و هر جا مردم ورود کرده‌اند مسائل مرتفع شده‌اند.

حجت‌الاسلام فتحی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: ستاد امربه‌معروف در کشور در جهت شکل‌دهی شوراهای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر محلات اقدام ویژه‌ای کرده و کسانی که دغدغه مطالبه‌گری دارند در آن عضو هستند تا هر محله بتواند مشکلات خود را حل کند و در این راستا گشت ارشاد مسئولان را تشکیل دادیم.

وی افزود: در کشور حدود ۶۰ هزار تشکل مطالبه‌گر و احیاگر داریم که باید در موضوعات و عرصه‌های مختلف ساماندهی شوند و ستاد برای آنها برنامه‌های ویژه‌ای دارد و لذا حمایت‌های عمومی و اختصاصی مرتبط با هر تشکل را در کنار آموزش در نظر گرفتیم.

مدیرکل تشکل‌های ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور با اعلام فراخوان این ستاد برای مسئولان و دولتی‌ها گفت: هرکسی که در عرصه‌های مختلف مطالبه‌گری دغدغه دارند، ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به‌ویژه معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری و اداره کل تشکل‌های مردمی می‌تواند به سایت میدان مطالبه‌گری مراجعه و مجوز تشکل‌های مردمی را دریافت کنند تا مطالبه‌گری داشته باشند و به‌محض اطلاع، ستاد امربه‌معروف از آنها همه‌جانبه حمایت خواهد کند.

  • منبع خبر : مژده خبر