مژده خبر- معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: مساجد کرمانشاه در ماه مبارک رمضان دایرهستند.

به گزارش مژده خبر،حجت الاسلام مهدی کارگر صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما،با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی برای ماه مبارک رمضان شامل سه محور تشکیل زنجیره توسل جویی، طرح محله مِهرواره همدلی و طرح مردم ما با محوریت مساجد استان کرمانشاه است.

وی افزود: در حوزه توسل جویی برنامه‌های ماه رمضان با تاکید بر اهمیت دعا و نیایش و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مساجد استان کرمانشاه برگزار و مساجد پذیرای روزه داران خواهند بود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین محافل و مجالس قرآنی و برپایی سفره ضیافت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه در مناطق تقریبی استان برای نشان دادن وحدت مردم شیعه و سنی برگزار می‌شود.

کارگر با اشاره به طرح مِهرواره همدلی و مردم ما تصریح کرد: در این طرح‌ها مردم در محوریت اصلی قرار دارند و سعی می‌کنند با همکاری امام محله نسبت به رفع مشکلات محله مانند توزیع بسته‌های معیشتی، تسویه حساب‌های دفتری نیازمندان محله، توزیع افطاری ساده با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، آزادی زندانیان، پرداخت وام قرض الحسنه، اجرای برنامه‌های معنوی و مناجات خوانی و امیدآفرینی بین آحاد جامعه اقدام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت انجام کارهای فرهنگی در محلات حاشیه نشین کرمانشاه تعداد پنج گروه جهادی در ایام ماه مبارک رمضان در این مناطق فعالیت خواهند کرد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به محدودیت‌های کرونایی برای اعزام مبلغان به مناطق مختلف، گفت: به دلیل شرایط کرونایی روحانیون به مناطق مختلف اعزام نخواهند شد و طلاب از طریق فضای مجازی پاسخگوی سوالات مردم خواهند بود.

کارگر گفت: مقام معظم رهبری و بزرگان دین همیشه مردم را به دعا و توسل به اهل بیت (ع) در مواقع سختی و حوادث گوناگون توصیه کرده‌اند و ماه رمضان بهترین زمان دعا برای ریشه کن شدن این ویروس منحوس کرونا از جهان در ماه میهمانی خداوند است.

  • منبع خبر : مژده خبر