مژده خبر- در بسته خبری پیش رو، مهم‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرورمی‌کنیم.این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

🔵 دادستان تهران: ۵ هزار زندانی از ابتدای سال آزاد شدند
از ابتدای سال جاری ۵۳۴۸ نفر از زندان‌های استان تهران آزاد شدند. در این بازه زمانی شاهد کمک ۱۳ میلیاردی خیرین برای آزادی زندانیان بوده‌ایم. جرم مواد مخدر و سرقت اکثریت زندانی‌ها را شامل می‌شود.

🔵 دستگیری سوداگران رمز ارز توسط وزارت اطلاعات
وزارت اطلاعات: یکی از بزرگترین شبکه‌های سازمان‌یافته کلاهبرداری در سطح کشور شناسایی و عناصر آن دستگیر شدند. این باند با فریب افکار عمومی و تشویق افراد به خرید و سرمایه‌گذاری در رمز ارز مجعول «کینگ‌مانی»، مبالغ هنگفتی را از زیر مجموعه‌های خود کسب کرده و با ایجاد نوسانات ساختگی در قیمت رمز ارز ادعایی، اقدام به خرید و فروش آن کرده است.

🔵 گروسی: خواهان دسترسی به سایت‌های ایران هستیم
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:
آژانس از ایران درخواست می‌کند تا به آن چه که با آن‌ها توافق کرده است احترام بگذارند. ما توافق کردیم که بتوانیم تمامی تجهیزات خود را در آن‌جا سرویس کنیم. ما برای دسترسی کامل (به تأسیسات هسته‌ای ایران) فشار می‌آوریم. بزودی برای دیدار احتمالی با رئیس‌جمهور و وزیرخارجه به ایران بازمی‌گردم.

🔵 عین‌اللهی: هیچ واکسن فایزری وارد نمی‌شود
وزیر بهداشت: واکسیناسیون کرونا به ۵۳ میلیون دوز رسیده و امیدواریم تا یک هفته آینده به ۶۰ میلیون دوز برسیم. روز گذشته واکسن سینوفارم برای تزریق به بانوان باردار تأیید شده و هیچ واکسن فایزری وارد نمی‌شود.

🔵 رئیس‌جمهور و هیئت‌دولت به بوشهر سفر می‌کنند
معاون سیاسی استاندار بوشهر: با درخواست استاندار بوشهر و سایر مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان رئیس جمهور و هیئت دولت هفته آینده به بوشهر سفر می‌کنند. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده استان بوشهر ۱۵ و ۱۶ مهرماه میزبان رئیس‌جمهور و هیئت دولت است.

🔵 وزارت کشور: دیگر پناهنده جدید نمی پذیریم
مدیرکل امور اتباع وزارت کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به حضور جمعیت زیادی از اتباع افغانستان در کشور و شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، سیاست و تدبیر محوری این است که پذیرش پناهنده جدیدی نداریم، از حضور حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر اتباع غیرمجاز در کشور خبر داد.

🔵 در پی نامه مقام معظم رهبری، واردات لوازم خانگی کره ای ممنوع شد
در پی درخواست تعدادی از شرکت های داخلی تولید لوازم خانگی از رهبر معظم انقلاب برای جلوگیری از واردات لوازم خانگی، رئیس دفتر رئیس جمهور خطاب به وزرای اقتصاد و صمت دستور جلوگیری از واردات لوازم خانگی کره ای را مکتوب کرد. مقام معظم رهبری در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرد که طبق نامه‌ای که کارخانه‌های تولیدکننده لوازم خانگی به ایشان نوشته‌اند، واردات این محصولات باعث شکستن کمر تولیدکنندگان می‌شود و باید جلوی آن گرفته شود.

🔵 پیمان جبلی رئیس صداوسیما شد
با پایان مدت ۵ ساله ریاست علی عسگری، پیمان جبلی به عنوان رئیس جدید صداوسیما انتخاب شد. رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب پیمان جبلی نوشته اند: «جنابعالی را که از صلاحیت دینی و انقلابی، و تخصص و تجربه‌ی طولانی در مدیریت‌های سازمان صداوسیما، و آگاهی از ماهیت و عملکرد و وظایف رسانه‌ی ملی برخوردارید، برای یک دوره‌ی پنج‌ساله به ریاست آن سازمان منصوب می‌کنم.»

🔵 آخرین آمار کرونا در ایران
بنابر اعلام ۷ مهر ۱۴۰۰ وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۳هزار و ۲۷۱ ابتلای جدید کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و متاسفانه ۲۷۲ تن نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

🔵 سفر ۲۰۰ هزار زائر ایرانی به عراق با وجود موافقت با ورود فقط ۶۰ هزار ایرانی
باوجود موافقت عراق با ورود فقط ۶۰ هزار زائر ایرانی برای مراسم اربعین داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس آمار غیر رسمی بیش از ۲۰۰ هزار زائر برای شرکت در آئین بزرگ اربعین حسینی وارد کربلای معلی شده‌اند که پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۱۸۰ هزار نفر از طریق مرز زمینی وارد کشور شوند.

 

  • نویسنده : جعفرجعفزی
  • منبع خبر : مژده خبر