مسعود باقری/ مژده خبر- آیین گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، امروز در شهر شهدای مرصاد، با حضور باشکوه اقشار مختلف مردم برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار مژده خبر در شهرستان اسلام آباد غرب، در تاریخ ۱۲ دی ماه سال جاری، مراسم گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید، «حاج قاسم سلیمانی» و یادبود سردار شهید «سید رضی موسوی» و یادواره ی ۲۵شهید جاوید الاثر، در سالن فرهنگیان اسلام آباد غرب برگزار شد.

در ابتدای مراسم سرهنگ بهزاد یوسفوند فرمانده ی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اسلام آباد غرب، ضمن خوشامدی‌ گویی اظهار کرد: شخصیت سردار سلیمانی به حدی بزرگ بود که تاثیرگذاری ایشان پس از شهادت دوچندان شد و در حال حاضر مردم مقاوم غزه به تأسی از این سردار شهید در برابر حملات رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت کرده و حماسه‌آفرینی می‌کنند.

وی تصریح کرد: تاثیرگذاری معنوی و فکری سردار سلیمانی نه تنها در منطقه بلکه در دنیا فراگیر شده است و ملت‌های آزادی‌خواه جهان بیدار شده و از ایشان الگو می‌گیرند.

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، در ادامه گفت: حاج قاسم سلیمانی اسطوره ی اخلاق، تواضع، اخلاص و مقاومت بود و گرامیداشت این شهید والامقام موجب تقویت و ترویج تفکر مکتب حاج قاسم در جامعه خواهد شد.

قنبری افزود: زندگی با برکت شهید سلیمانی تفسیر آیات قرآن و احادیث اهل بیت(ع) بود و مکتب حاج قاسم سلیمانی سند زنده ای برای الگو گرفتن است و همانگونه که مقام معظم رهبری از حاج قاسم به نام مکتب شهید سلیمانی یاد میکنند می توانیم با الگوگیری از مکتب شهید سلیمانی که در همه بخش ها کارآمد است راه سعادت را طی کنیم.

وی با اشاره به نقش بسیار مهم سردار سلیمانی در اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی گفت: حاج قاسم سلیمانی در نقطه به نقطه ی دنیا، هسته های مقاومت را تشکیل داد که در آینده برای دفاع از ارزش های اسلامی و امت اسلام رونمایی خواهند شد.

سردار مسعود قنبری جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم با اشاره به شهادت سردار سید رضی موسوی یار و همراه قدیمی حاج قاسم سلیمانی گفت: سید رضی از باسابقه‌ترین مستشاران جبهه مقاومت درسوریه بود که شهادت وی، خوی تروریستی رژیم صهیونسیتی و ناتوانی این رژیم جنایتکار را نشان داد.

وی  با بیان اینکه امنیت ملت بزرگ ایران امروز مرهون جهاد خالصانه و صادقانه آن سردار بزرگ و هم ‌رزمان اوست، گفت: ترویج مکتب سلیمانی الگویی مناسب برای همه مسئولان به ویژه نسل جوان است وبدون شک، شهادت پایان او نیست، بلکه آغازی وصف ناپذیر در جبهه مقاومت است.

مرثیه‌‌سرایی، شعر خوانی، و سرود توسط گروه دختران حاج قاسم از برنامه های این آئین بود.
در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدا تقدیر شد.

 

  • منبع خبر : مژده خبر