مژده خبر- شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، با اعلام این خبر اظهار کرد: حدود 1500 زندانی در کرمانشاه از مرخصی ویژه وضعیت قرمز کرونایی و ماه مبارک رمضان استفاده کردند.

 

به گزارش مژده خبر،دادستان کرمانشاه درجمع خبرنگاران تصریح کرد: هر چند تعداد زندانیان ما از ظرفیت اسمی زندان ها بیشتر است، اما در مقایسه با سنوات گذشته و با توجه به افزایش ورودی پرونده ها و جرم تعداد زندانیان تقریبا افزایشی نداشته که این یک موفقیت محسوب می شود.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه پروتکل های بهداشتی در زندان های کرمانشاه بشدت رعایت می شود، گفت: همچنین برای تمام زندانیان تازه وارد قرنطینه اعمال می شود.

وی عنوان کرد: تاکنون جمعا حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر از زندانیان کرمانشاه به کرونا مبتلا شده اند که آنهم زندانیان تازه وارد بوده اند که قبل از ورود به زندان قرنطینه شده اند و پس از بهبودی به زندان ورود کرده اند.

کرمی اعلام کرد: همچنین هیچ گونه مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا هم در زندان های استان نداشته ایم.

وی با بیان اینکه به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی میزان تردد زندانیان به شعب دادسرا هم کاهش پیدا کرده، اعلام کرد: باتوجه به اینکه دادرسی الکترونیکی در تمام استان راه اندازی شده، بنابراین در همه شعبات قضات می توانند بصورت مستقیم و به شکل الکترونیک با زندان ها ارتباط برقرار کنند و سولات خود را از زندانی بپرسند و زندانی هم دفاع خود را انجام دهد.

دادستان کرمانشاه عنوان کرد: این مسئله در راستای حفظ سلامت بیشتر زندانیان و کاهش تردد آنها به زندان ها صورت گرفته که اقدام موفقیت آمیزی است.

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر