مژده خبر- معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه از ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان این استان در سال ۹۹ خبر داد.

ساخت ۱۳۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان کرمانشاهی در سال ۹۹

فرهاد فقیهی در گفتگو با مژده خبراظهار کرد: در سال گذشته طی تفاهم نامه‌ای میان بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان برنامه و بودجه در استان کرمانشاه یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان ساخته شد.

وی افزود: در سال ۹۹ یک صد و ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومین در کل کشور ساخته شد و سهم نیازمندان کرمانشاهی ۲ هزار واحد بوده که از این تعداد ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی به پایان رسید.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای باقی مانده ۷۵ درصد بوده و طبق برنامه زمان بندی تا پایان تیر ماه سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: مجری اصلی این طرح بنیاد مسکن استان کرمانشاه است، استانداری کرمانشاه مقدمات کار و پیگیری بودجه را برای ساخت واحدهای مسکونی انجام داده و کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان در ساخت ۲۵۰ مسکونی مشارکت داشت.

وی با بیان اینکه تاکنون یک صد و ۱۰ میلیارد تومان کمک نقدی به صاحبان واحدهای مسکونی پرداخت شده است، افزود: ۴۰ میلیون تومان وام بلاعوض و ۷۰ میلیون تومان تجهیزات، به صاحبان واحدهای مسکونی پرداخت شده است.

فقیهی خاطرنشان کرد: ملاک اولیه در تفاهم‌نامه ساخت واحدهای مسکونی با متراژ ۵۰ متر بود که یک صد و ۲۰ الی یک صد و ۳۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد، از این مقدار ۸۰ میلیون تومان آن را بنیاد مسکن پرداخت می‌کند.

وی افزود: افرادی که متراژ واحد مسکونی در حال ساخت آن‌ها بیشتر باشد، باید سهم آورده بیشتری از خود داشته باشند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه مبالغ کمک شده نمی‌تواند به تنهایی برای ساخت یک واحد مسکونی کافی باشد، گفت: کمک‌های نقدی بنیاد مسکن برای کسانی است که اراده ساخت و ساز داشته ولی توان مالی آن را ندارند.

  • نویسنده : عمار
  • منبع خبر : مژده خبر