مژده خبر-- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دالاهو از انهدام یک دهنه کوره ذغال غیرمجاز در جنگل های دالاهو خبر داد.

انهدام یک دهنه کوره ذغال غیرمجاز در جنگل های دالاهو

مجتبی تاسه صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی دالاهو، طی گشت زنی‌های مداوم در عرصه‌های ملی واقع در ارتفاعات منطقه میان تنگِ بخش مرکزی، مقداری ذغال از چوب درختان جنگلی را کشف و یک دهنه کوره ذغال غیرمجاز را منهدم کردند.

وی با اشاره به ضبط و توقیف ادوات و دستگیری افراد متخلف که متأسفانه بومی منطقه بودند، افزود: با افراد سودجو به شدت برخورد قاطع و قانونی را داشته و پرونده تخلف تنظیم و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی شهرستان دالاهو معرفی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دالاهو با تاکید بر لزوم حفظ درختان جنگلی دالاهو توسط جوامع محلی، تصریح کرد: بلوط‌های زاگرس دارای ارزش اکولوژیکی بالایی همچون تنظیم گازها (جذب کربن و تولید اکسیژن)، ذخیره آب، کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از سیل را داشته که بایستی قبل از اینکه نفس‌های زاگرس به آخر برسد، حافظ آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه درختان جنگلی ثروت عمومی محسوب شده و متعلق به همه مردم است، گفت: اداره منابع طبیعی دالاهو با نیروهای متعهد و قسم خورده، در مقابل هرگونه تخلف ایستادگی کرده و از عموم مردم شهرستان دالاهو خواهشمندیم در صورت مشاهده و اطلاع از قطع درختان جنگلی و ذغال گیری، سریعاً با شماره تماس ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی استان تماس حاصل فرمایند.

  • منبع خبر : مژده خبر