مژده خبر-مدیرکل امور خانواده و بانوان استانداری کرمانشاه ازپی گیری نامگذاری خیابان ها،بوستان هاوکوچه های کرمانشاه به نام شهدای بانوی کرمانشاهی خبرداد.

 

به گزارش مژده خبر،زهره رستمی دوشنبه(یازدهم اسفند) در یادواره “لشگر فرشتگان تاریخ ساز” با گرامیداشت یاد و خاطره ۲۹۰۰ بانوی شهیده و جانباز استان، اظهار کرد: با همکاری بنیاد شهید در پی نامگذاری بوستان‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌های کرمانشاه به نام شهدای زن هستیم.

رستمی با پیشنهاد نامگذاری تعدادی از مدارس دخترانه به نام شهدای زن به آموزش و پرورش، اضافه کرد: این اقدام می تواند زمینه ساز شناخت دانش‌آموزان دختر از شهدای زن استان شود.

مدیرکل امور خانواده و بانوان استانداری کرمانشاه سپس از زنان شهیده و جانباز به عنوان نمادهای ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان یاد کرد و افزود: زنان همانطور که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهم و اثرگذاری داشته اند، در طول سالهای دفاع مقدس هم در میدان عمل بوده‌ و باید به جامعه معرفی شوند.

وی با ابراز تاسف از اینکه در سالهای گذشته خیلی به نقش زنان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی پرداخته نشده، ادامه داد: بانوان جانباز و آزاده گنجینه ای از خاطرات دفاع مقدس هستند که باید به دختران و زنان امروزی معرفی شوند تا نسل جوان از آنها برای زندگی خود الگو بگیرند.

وی تصریح کرد: نسل جدید نیاز به الگوهایی برای زندگی دارند که زنان شهیده و جانباز می توانند الگوی خوبی برای آنها باشند تا شاید از این طریق به کمتر شدن میزان آسیب های اجتماعی در جامعه امیدوار شویم.

رستمی اضافه کرد: شاید به خطا و از روی ظاهر و نگرش زنان و دختران امروزی فکر کنیم که آنها تغییر کرده اند، اما با نگاهی به پرستاران زن شهید مدافع سلامت می بینیم که دختران و زنان امروزی یاد و خاطره شهدای زن دفاع مقدس را زنده کرده و می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به نقش اثرگذار زنان در اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: با اجرای صحیح راهبردهای گام دوم انقلاب می‌توانیم حتی در شرایط تحریم ها هم در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کنیم.

  • منبع خبر : مژده خبر