مژده خبر- مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود گفت: کرونا نه تنها حذف نشده بلکه انواع جهش یافته ی آن زیرپوست شهرنفوذ یافته است که این نوع میزان قدرت انتقالش ونیز کشندگی بیشتری دارد.

به گزارش خبرنگار مژده خبر، مولود حسینی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وضعیت شهرستان جوانرود به لحاظ شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: جوانرود فعلا در شرایط آبی است و با توجه به احتمال شیوع موج چهارم کرونا در اسفندماه و فروردین‌ماه از مردم شهرستان جوانرود درخواست داریم از این رویکرد عادی‌انگاری که به‌صورت تدریجی ترویج پیدا کرده پرهیز کنند.

وی با تاکید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته، ادامه داد:کرونا نه تنها حذف نشده بلکه انواع جهش یافته آن زیر پوست شهر نفوذ پیدا کرده است،که نوع جهش یافته آن میزان قدرت انتقال و کشندگی بیشتری دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوانرود افزود: در بیمارستان جوانرود هم‌اکنون نیز بیمار کرونایی بستری است، این باور که اگر کسی قبلا به کرونا مبتلا شده باشد دیگر به کووید مبتلا نخواهد شد اشتباه است و در شهر جوانرود چندین مورد داشتەایم که بیش از دو بار به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی در پایان به مردم شهرستان توصیه کرد، پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی، پرهیز از اجتماعات (مراسم تعزیه، عروسی، شب‌نشینی و مسافرت‌های غیرضروری)، استفاده مداوم از ماسک را رعایت کنند.

انتهای خبر/

  • منبع خبر : مژده خبر