مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه ۱۱۰۰شهیده و۱۸۰۰جانباز بانوتقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش مژده خبر،حجت الاسلام هادی عسگری دوشنبه(یازدهم اسفند) در یادواره “لشگر فرشتگان تاریخ‌ساز” با اشاره به حضور فعال زنان کرمانشاهی در صحنه‌های دفاع از اسلام و انقلاب، اظهار کرد: استان کرمانشاه ۱۱۰۰ زن شهیده و ۱۸۰۰ بانوی جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

عسگری از زنان شهیده و جانباز به عنوان قهرمانان ملی یاد کرد و افزود: این زنان در اوج جوانی جانشان را در دفاع از کیان ایران اسلامی در طبق اخلاص گذاشته و از این حیث شایسته تقدیر هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با اشاره به نقش پررنگ زنان استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس گفت: زنان این استان در جریان هشت سال دفاع مقدس نه فقط خانه و کاشانه خود را ترک نکردند، بلکه دوشادوش مردانشان در مقابل دشمنان ایستادند و در عین حال که خودشان در جبهه ها و در بخش های پشتیبانی حاضر شدند، مردان و پسرانشان را راهی جبهه ها کرده و اجازه ندادند دشمنان به اهداف شوم خود برای ضربه زدن به نظام دست پیدا کنند.

عسگری تصریح کرد: زنان در طول سالهای دفاع مقدس فقط با در خانه ماندن برای تربیت فرزندانشان تلاش نکردند، بلکه با تمام وجود و در عمل نشان دادند در حراست از کیان ایران اسلامی از جان خود و عزیزانشان مایه می گذارند.

وی اضافه کرد: آن مادر شهیدی که یک، دو ، سه و حتی چهار فرزند خود را راهی جبهه‌ها کرده و یا دیگری که همسر خود را در عنفوان جوانی برای حضور در جبهه بدرقه کرده شایسته تکریم و بزرگداشت است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اینکه زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به هویت واقعی خود پی بردند، گفت: اگرچه زنان در سالهای قبل از انقلاب هم در کوچه و بازار و در فعالیت های اجتماعی حضور داشتند، اما در سالهای پس از پیروزی انقلاب این نقش پررنگ تر از گذشته شده و آنها به هویت و جایگاه واقعی خود دست پیدا کرده اند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه زن در دین اسلام، گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز در بیانات خود زنان را انسان ساز دانسته‌اند که این دیدگاه ایشان نشان از جایگاه والا و وارسته زنان دارد.

عسگری در ادامه اشاره‌ای هم به فراهم بودن بستر برای انجام کارهای خوب در جامعه داشت و گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی فضا برای انجام کارهای خوب فراهم شده و کسی بخاطر مسلمان بودن و اجرای فرامین اسلامی محاکمه و بازخواست نمی شود و همه اینها در حالیست که مسلمانان در طول تاریخ به خاطر مسلمان بودن سختگی ها و مشقت‌های زیادی را تحمل کرده‌اند.

در این این یادواره از تعدادی از زنان جانباز کرمانشاهی تجلیل شد.

  • منبع خبر : مژده خبر