محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: هم اکنون بیش از ۱۱۶ هزار صندوق صدقات بزرگ در معابر، متوسط اداری و کوچک خانگی در استان تعبیه شده است. به گزارش مژده خبر،رخصی با اشاره به اینکه کرمانشاهیان خیر در ۱۱ ماهه امسال پنج میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان صدقه به صندوق ها […]

 

محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: هم اکنون بیش از ۱۱۶ هزار صندوق صدقات بزرگ در معابر، متوسط اداری و کوچک خانگی در استان تعبیه شده است.

به گزارش مژده خبر،رخصی با اشاره به اینکه کرمانشاهیان خیر در ۱۱ ماهه امسال پنج میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان صدقه به صندوق ها واریز کرده اند، ادامه می دهد: میانگین صدقه پرداختی هم استانی ها ۴۶۵ میلیون تومان در یک ماه است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون حدود ۱۱۲ هزار مشترک صندوق صدقات خانگی در استان داریم، تاکید می کند: ۸۰ درصد از صدقات مردمی از همین صندوق های کوچک خانگی جمع آوری می شود.

محسن رخصی در ادامه با اشاره به بهره گیری از روش های نوین و الکترونیک در جمع آوری صدقات، خاطرنشان می کند: یکی از تازه ترین روش های جمع آوری صدقات استفاده از دستگاه‌های کارتخوان اندرویدی برای تخلیه الکترونیکی صندوق‌های صدقات خانگی است.

رخصی عنوان می کند: در این روش نیروهای تخلیه گر صندوق‌های صدقات با مراجعه به درب منازل مشترکین صدقات و تخلیه صندوق‌ها، رسید الکترونیکی وجوه دریافتی را به‌ صورت آنی برای این مشترکان صادر می کنند.

وی می گوید: همچنین در این روش مشترکین صدقاتی که فاقد صندوق فیزیکی بوده و یا خواهان پرداخت صدقات به صورت الکترونیکی هستند می توانند میزان صدقه مورد نظر خود را از طریق کارت بانکی پرداخت کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان تاکید می کند: صدقات مردمی در امور درمان، تحصیل، معیشت، مسکن و … نیازمندان و خانواده های تحت حمایت هزینه می شود.