مژده خبر- مهم ترین اخبار روز ایران و...رادرچند خط خلاصه وار تقدیم مخاطبان عزیز می شود.

✏️ کاندیداهای انتخابات۱۴۰۰، فردا مهمان رئیسی می شوند
عبدالناصر همتی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات مجلس و رئیس کل سابق بانک مرکزی در صفحه شخصی خود از دعوت آیت‌الله رئیسی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برای برگزاری نشستی مشترک خبر داد.

✏️رئیسی، چراغ امید در دل ایرانیان خارج از کشور را روشن کرد
پس از پیام رئیسی خطاب به ایرانیان خارج درباره بازگشت آنها به ایران ،رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفته: با هماهنگی های انجام شده با مسئولان کشور همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج ازجمله بهروز وثوقی برای آمدن وماندن در وطن هیچ مانعی ندارند و بستر بازگشت مهیا است.

✏️جلسه‌ای برای انتخاب شهردار برگزار نشده است. اینکه شهردار زن باشد یا مرد فرقی ندارد
میثم مظفر، منتخب شورای ششم شهر تهران: برای انتخاب شهردار تهران جلسه‌ای برگزار نشده و ما از این هفته جلسات خود را به صورت غیررسمی تا قبل از شروع کار شورای شهر ششم خواهیم داشت که در ابتدا به معرفی شاخص‌ها و معیارهای خود جهت انتخاب شهردار می‌پردازیم، هنوز گزینه ای مطرح نشده است. هنوز ما درباره انتخاب شهردار زن ورودی خاصی نداشتیم و اینکه شهردار زن باشد یا مرد فرقی ندارد، بلکه آن فرد باید روحیه خدمتگزاری و ویژگی های لازم را برای شهردار شدن داشته باشد.

✏️گمانه‌زنی درباره سیاست خارجی دولت ابراهیم رئیسی
گلوبال تایمز: رئیسی رویکرد سخت گرانه‌ای را در قبال کشور‌های غربی اتخاذ خواهد کرد تا از این طریق بتواند از منافع و اهداف امنیتی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دفاع کند. دولت رئیسی همکاری‌های امنیتی و پیوند‌های دینی و مذهبی خود را با دولت‌های اسلامی تقویت خواهد کرد. دولت او با حمایت از توافق هسته ای سعی خواهد کرد برای بهبود وضعیت اقتصادی و همچنین معیشت مردم ایران استفاده کند. برخی تحلیلگران می‌گویند رئیسی سیاست خارجی دولت خود را بر اساسا “نگاه به شرق” تنظیم خواهد کرد که به معنای نزدیکی بیشتر تهران به چین و روسیه خواهد بود. چین و روسیه به تازگی بر شدت فعالیت‌های خود به عنوان همکار و همچنین عضو ناظر در سازمان همکاری‌های اسلامی افزوده اند که می‌تواند بر میزان و شدت پیوند‌های آن‌ها با تهران بیفزاید./فرارو

✏️رییسی: مدعیان حقوق بشر از زندان‌های ایران بازدید کنند
رئیس قوه قضائیه: ما پرونده را از هرکسی با هر جایگاهی که بود مورد بررسی قرار دادیم و قضات هم به طور عادلانه به پرونده‌ها رسیدگی کردند و هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد نداشتند. هرکسی که ادعای حقوق بشر دارد می‌تواند هر زمان که بخواهند از زندان‌های ایران و وضعیت زندانیان بازدید کنند تا ببینید حقوق بشر در چه کشوری رعایت می‌شود.

✏️کیهان: رئیسی در لیست تحریم آمریکاست. برخی مدیران دولت فعلی تابعیت آمریکایی دارند
کیهان نوشت: برخی رسانه‌های منطقه با اشاره به تحریم رهبری و رئیس‌جمهور منتخب ایران از سوی آمریکا، اذعان داشتند «از نظر ملت‌های منطقه‌این افتخار است فردی رئیس‌جمهور ایران شده که مثل خود ملت ایران مورد تحریم است، برخلاف آنچه در دولت فعلی ایران برخی مسئولان تابعیت آمریکایی دارند و فرزندان آنها در آمریکا و اروپا زندگی می‌کنند»! لذا اینکه رئیس‌جمهور منتخب تأکید داشت که دولت او «دولت وطن‌دوست است»، در حقیقت‌اشاره به این داشت که اجازه نخواهد داد نفوذی‌های وطن‌فروش نظیر آنچه در ۸ سال گذشته شاهد آن بودیم، در سیستم اجرایی کشور و به‌ویژه در بدنه وزارت امور خارجه رسوخ و برای کشور تهدید زایی و بر سر راه‌حل مشکلات مردم مانع‌زایی کنند.

✏️لاریجانی می گوید اگر مشکلی دارم به مردم اعلام کنید، حتی اگر آبرویم برود
بهروز نعمتی، نماینده ادوار مجلس: کسی که می خواهد رییس جمهور باشد اگر مشکلی دارد باید به مردم توضیح داده شود و مردم بدانند. آقای لاریجانی چندین بار گفته است که من هر مشکلی دارم بیان کنید. اگر دوستان مشکلی در آقای لاریجانی دیدند بیان کنند ولی وقتی ما را رد صلاحیت کردند هیچ حرفی به ما زده نشد تا دقیقه نود به ما گفته شده بود که تایید صلاحیت می شویم ولی بعد به ما گفته شد که جلسه تشکیل نشده است و این مشخص می کند، دوستان نمی خواهند با واقعیت ها روبرو شوند. بیانات مقام معظم رهبری کاملا روشن است گفتند ظلم شده و بروید جبران کنید ولی جبران نکردند. امروز آقای لاریجانی مدعی است و می گوید از طرف من، مشکلم را به مردم اعلام کنید. می گویند من راضی هستم اگر مشکلی دارم که باعث آبروریزی من می شود شما این کار را انجام بدهید من راضی هستم./برنا

 

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر