مژده خبر- به همت سازمان فرهنگی،اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه وبامشارکت سازمان های مردم نهاد،بسیج سازندگی،دفتراموراجتماعی استانداری،بنیادشهیدواموایثارگران استان وصدا وسیمای مرکز کرمانشاه با کاشت نهال مثمر درمسیرکوهنوردی ارتفاعات تاق بستان،نهضت سبزشدن این کوه آغاز می شود.

 

 

به گزارش مژده خبر به نقل از اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ در گام اول این طرح و در ایام میلاد امیر المومنین علی علیه السلام و بیاد پدران در صبح جمعه هشتم اسفند تعداد ۳۱۳ نهال در ارتفاعات تاق بستان زیبا کاشته خواهد شد.

بر پایه این گزارش؛ بالغ بر ۵ هزار کوهنورد در طول هفته از مسیر تاق بستان تردد می کنند که از این ظرفیت در ایجاد نهضت سبز کردن ارتفاعات تاق بستان با هدف ارتقا زیبایی بصری و افزایش سرانه فضای سبز بهره گرفته شده که می تواند پشتوانه ی مناسبی در زمینه ی نگهداری نهال ها باشد.

گفتنی است؛ این امر در سه مرحله در تاریخ های هشتم اسفند ماه به یاد پدران، پانزدهم اسفند ماه بیاد بزرگان و جوانمردان کرمانشاه و بیست و دوم اسفندماه بیاد شهیدان سرافراز کرمانشاهی انجام می شود.

لازم بذکر است ،این ایام بنا به مناسبت های فرخنده ی ماه رجب میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع)، عید مبعث، روز درختکاری و روز شهید انتخاب شده اند.

 

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر