مژده خبر- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان صحنه از ممنوعیت کاشت برنج در صحنه به سبب کاهش بارندگی و منابع آب در این شهرستان خبر داد.

ممنوعیت کاشت برنج در صحنه به سبب کاهش بارندگی و منابع آب

به گزارشمژده خبر، علی شاماری ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: ️با توجه به بروز خشکسالی و کاهش قابل توجه بارندگی در شهرستان صحنه و به دنبال آن با اتخاذ سیاست‌های پیشگیرانه در بهره برداری از منابع آب عزم جدی تمامی دستگاه‌های متولی و نظارتی جهت حفاظت از منابع آب منطقه امری ضروری است.

وی افزود: با توجه به اینکه برنج از جمله محصولاتی با نیاز آبی بالا و کشت آن از طرف اداره امور آب و جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ممنوع اعلام شده دادستانی به عنوان حافظ منافع عمومی نظارت و پیگیری جدی در این موضوع خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب صحنه تصریح کرد: کشاورزان شهرستان صحنه و روستاهای حاشیه رود گاماسیاب از ایجاد خزانه برای کشت برنج خودداری کنند زیرا هر گونه عواقبی متوجه خود آنها است.

شاماری با اشاره به نظارت مستمر جهت جلوگیری از کشت برنج در شهرستان صحنه بیان کرد: اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیارها با نظارت مستمر خود از کاشت برنج توسط اهالی روستا ممانعت به عمل آورده و فوراً گزارش خود را به ضابطان یا دادستانی اعلام تا با متخلفان طبق ضوابط و مقررات برخورد صورت گیرد.

  • منبع خبر : مژده خبر