محمد رشیدی نماینده جوان از شهرستان کرمانشاه توانست به عنوان نفر دوم به مجلس یازدهم راه یابد . رشیدی به محض ورود به مجلس شورای اسلامی توانست با گروه های مختلف قدرت در خانه ملت ارتباط برقرار کند و به سکوی مرتفع مجلس که جایگاه هیئت رییسه است راه پیدا کند. ارتباط های موثر […]

 

محمد رشیدی نماینده جوان از شهرستان کرمانشاه توانست به عنوان نفر دوم به مجلس یازدهم راه یابد .
رشیدی به محض ورود به مجلس شورای اسلامی توانست با گروه های مختلف قدرت در خانه ملت ارتباط برقرار کند و به سکوی مرتفع مجلس که جایگاه هیئت رییسه است راه پیدا کند.
ارتباط های موثر و تداوم بخشیدن به این روابط توانست محمد رشیدی را در همان دور اول و تجربه نخستین به یک نماینده شاخص و سرشناس تبدیل کند.
نگاه ویژه رشیدی به مباحث بودجه ای و دست اندازی موفق به بودجه های کلان برای جبران بخشی از عقب ماندگی در زیر ساخت های شهرستان پهناور کرمانشاه یکی از مولفه‌های موفقیت رشیدی در راه رسیدن به کرسی مجلس دوازدهم بود
یکی از موارد ویژه در بحث بودجه ریزی و بودجه شناسی را بنده به وضوح دیده و شاهد آن بوده ام ، اختصاص بودجه ای استثنایی در حوزه ایجاد و گسترش زیرساخت های آب شرب مناطق روستایی و کم برخوردار شهرستان کرمانشاه بود که توانست کمک شایانی در حرکت رو به رشد دستیابی همگانی به آب شرب سالم و پایدار کند .

محمد رشیدی در چهار سال گذشته در کانون تصمیم گیری مجلس خوش درخشید و حضور چشمگیری در جلسات برگزار شده مجلس داشت و در رای گیری ها حضور فعالانه داشت .
در این میان دیگر نمایندگان کرمانشاه هم در بحث بودجه نقش های مختلفی ایفا کردند و در این مقوله و شاید بتوان گفت تنها مقوله و مرکز توافق تصمیم گیری مشترک همین اجماع برای تخصیص بودجه برای توسعه زیر ساخت های آب شرب مردم شهرستان پنهاور کرمانشاه بود.

اما وقتی نماینده ای در نقش یک عضو هیئت رییسه ظاهر می شود به تبع ، وقت بیشتری را نسبت به سایر نمایندگان در مجلس باید بگذارد تا در کسوت هیئت رییسه موفق ظاهر شود و این خود درکنار محاسن آن دارای معایبی نیز است.
وقتی نماینده بیشتر وقتش صرف امور داخلی مجلس و ارتباط گبری های کاری با وزارت خانه ها و سایر سازمان و ارگان ها میشود ، دیگر وقتی ندارد تا برای دیدارهای حضوری با موکلینش بگذارد.

پس چطور شد که محمد رشیدی توانست با یک پله سعود و به عنوان نفر اول از مردم شهرستان کرمانشاه رای اعتماد دوباره بگیرد ؟
با شناختی که بنده از تیم دفتر شهرستان محمد رشیدی دارم، میتوانم بگویم در کنار خود رشیدی تیم دفتری او نقش پایاپایی در رسیدن رشیدی به کرسی مجلس شورای اسلامی دوازدهم دارد.

اگر مانند سایر ارگان ها ، جایگاهی به نام مدیرکل حوزه ریاست برای نماینده قائل شویم ؛ به جرات می توان گفت مسول دفتر محمد رشیدی در قامت یک مدیر کل در این چهار سال نقش آفرینی کرد.
من به واسطه شغلم دیده ام ، مسئول دفتر رشیدی در کسوت و جایگاه یک نماینده مجلس و به یک فرستاده کم نقص در بین موکلین رشیدی در جای جای شهرستان کرمانشاه حاضر شده و بصورت مستمر و شبانه روزی در خدمت و در کنار مردم بود.

نقشی که حسین رحیم پور توانست بپذیرد و بخوبی آن را اجرا کند ؛ به نظر بنده در کنار توانایی های شخصی رشیدی به عنوان نماینده ،شاه کلید ایجاد شبکه مویرگی رای برای محمد رشیدی است.
توصیه ای که به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات داریم این است که؛ هرچقدر که توانا و کاربلد باشید ولی نتوانید در بین مردم که رفتارها و فرهنگ های بومی ، روستایی و عشایری دارند حضور مستمر و موثر داشته باشید و در کمترین حد، دغدغه ها و مشکلات آنها را نشنوید و حس اعتماد را دوطرفه برقرار نکنید قطعا نماینده تک دوره‌ای خواهید بود.

  • منبع خبر : مژده خبر