مژده خبر- مدیر آموزش و پرورش شهرستان هرسین طی پیامی آغازهفته معلم راگرامی داشت.

به گزارش مزده خبر به نقل ازاطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان هرسین، علی نور فتحی مدیر آموزش و پرورش این شهرستان با صدور پیامی آغاز هفته معلم را به فرهنگیان شهرستان تبریک گفت‌. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«انَّ اللَّهَ و مَلائِکَتَهُ حَتَّی الَّنمْلَهِ فی حُجْرِها وَ حَتّی الْحُوتِ فِی الْبَحْرِ یُصَلُّونَ عَلی مُعَلِّمِ النّاس الْخَیْرَ: خدا و فرشتگان و حتی مورچه در لانه خود و ماهیان در دریاها (همه موجودات) بر کسی که به مردم تعلیم خیر کند درود می فرستند.» (پیامبر اکرم(ص)، کنز العمال، حدیث ۲۸۷۳۶)

معلمی نمایانگر زیباترین جلوه اندیشه سازی و پرورش انسانهای وارسته است و معلم همان کسی است که با تکیه بر علم و دانش، وجدانی بیدار و قلبی مهربان به معنای واقعی کلمه انسان سازی میکند. معلم در نظام تعلیم و تربیت اسلامی – ایرانی علاوه بر اینکه یک آموزش دهنده در نظام تعلیم و تربیت رسمی است، به عنوان یک مربی به پرورش روح متربیان می پردازد.
هزاران هزار درود بر شما معلمان که با روحیه ای آکنده از حس مسئولیت پذیری و عشق به دانش آموزان، در روزهای حساس و بحرانی پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، اجازه ندادید لحظه ای امر خطیر آموزش و پرورش فرزندان این دیار متوقف شود و با از خودگذشتگی علی رغم مشکلات زیادی همچون ابتلا به بیماری، نقصان های زیرساختی، کمبود ها و از این دست مسائل، جلوه های ناب معلمی را به نمایش گذاشتید.
اینجانب بر خود لازم میدانم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و لیالی قدر و همچنین ادای احترام به مقام شامخ معلم شهید آیت الله مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته معلم را خدمت یکایک شما جهادگران صف اول جبهه علم آموزی و هدایتگری تبریک عرض نمایم.
سلامتی و تداوم توفیقات روزافزون شما عزیزان در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی را از درگاه خداوند منان مسئلت می نمایم.

✍️علی نور فتحی – مدیر آموزش و پرورش شهرستان هرسین

  • منبع خبر : مژده خبر