مژده خبر-مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه طی پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان ،عید بندگی و مغفرت الهی را عموم مسلمانان جهان تبریک گفت.

 

به گزارش مژده خبر به نقل ازروابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر حسین حیدری مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت : عید سعید قربان یادآور قربانی نمودن خواسته ها و امیال بشری برای کسب رضای حق تعالی و عبور پیروزمندانه از آزمون سخت و سنگین الهی حضرت خلیل الرحمن(ع) می باشد، که اطاعت از فرمان خداوند بی هیچ قید و شرطی ، نشانه ایمان انسان راستین به خالق یکتا و بی همتا است.

اینجانب ضمن تبریک عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین به تمام مسلمانان آزاده جهان، به اطلاع هم استانی های عزیز می رساند پرسنل دامپزشکی در روز عید سعید قربان از ساعت ۷ صبح تا ۱۳ ظهر به منظور پیشگیری از مخاطرات استفاده از گوشت های غیر قابل مصرف انسانی ، اقدام به تشکیل اکیپ های ویژه بازرسی بهداشتی و شرعی دام به صورت رایگان در قالب ۱۳ اکیپ نظارتی در شهر کرمانشاه و همچنین در سایر شهرستان ها به صورت اکیپ مشترک دامپزشکی و شهرداری نموده است.

مکان های خرید دام با نظارت دامپزشکی در شهر کرمانشاه به شرح ذیل می باشد:

۱-زمین خالی بلوار گلریزان

۲- شهرک مهدیه

۳- دولت آباد روبروی سه راه شرکت

۴- کمربندی غربی زمین خالی کنار سی ان جی

۵- زیر سیم ارتش

۶- دور میدان شهدا محل پنج شنبه بازار

۷- پارک فراز روبروی ترمینال راه کربلا

۸- بلوار شهید صیاد شیرازی کنار کلانتری نیایش

۹- زمین خالی خیابان تنگه

۱۰- میدان رسالت زمین خالی روبروی سی ان جی

۱۱- میدان امام حسین کنار خوابگاه فاطمی

۱۲- بلوار طاق بستان روبروی حوزه علمیه

۱۳- میدان پردیس با فاصله از درمانگاه

در پایان دکتر حسین حیدری تصریح نمود:

همشهریان عزیز در این روز نکات بهداشتی زیر را رعایت نمایند:

۱برای ذبح دام حتما به مراکز مجاز عرضه بهداشتی دام مراجعه و اکیدا از خرید دام زنده از کنار معابر عمومی و خیابان‌ها و افراد غیر مجاز خودداری کنند.

۲ – باتوجه به مهیا بودن شرایط بهداشتی جهت ذبح دام و کنترل، بازرسی و معاینه بهداشتی توسط دامپزشکان در مراکز مجاز عرضه و قربانی دام، از ذبح دام‌ها در معابر عمومی و خیابان و کوچه جدا پرهیز کنند.

۳ – دامپزشکان در مراکز مجاز عرضه بهداشتی دام با لباس مخصوص و نواری بر روی بازو که با عبارت ( دامپزشک) مشخص شده است آماده خدمت به هموطنان و بازرسی و معاینه بهداشتی دام قبل، حین و بعد از ذبح هستند.

۴ – گوشت‌های تهیه شده، تا قبل از پخت بهتر است در یخچال (حداکثر ۷۲ ساعت) یا در فریزر (حداکثر یکسال) نگهداری شوند.

مدیر کل دامپزشکی  استان در پایان این اطلاعیه از مردم خواست به منظور دریافت اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲تماس حاصل نمایند.

  • نویسنده : جعفرجعفری
  • منبع خبر : مژده خبر