عمار خرمشهری/ مژده خبر- در مراسمی با شکوه و شادی بخش در روستای "قورچی باشی" در شهرستان سرپل ذهاب با حضور استاندار کرمانشاه و معاونین همراه، مدیر عامل آبفا استان، فرمانده قرارگاه نجف اشرف کرمانشاه، فرماندار سرپل ذهاب، نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان استانی و شهرستان سرپل ذهاب و همچنین تعدادی از خبرنگاران روز چهارشنبه «۲۷ دی ماه ۱۴۰۲» در محوطه مدرسه ابتدایی رضوان قورچی باشی از توابع شهرستان سرپل ذهاب، زنگ آب به درخواست استاندار، توسط یکی از دانش آموزان نواخته شد.

 

در مراسمی با شکوه و شادی بخش در روستای “قورچی باشی” در شهرستان سرپل ذهاب با حضور استاندار کرمانشاه و معاونین همراه، مدیر عامل آبفا استان، فرمانده قرارگاه نجف اشرف کرمانشاه، فرماندار سرپل ذهاب، نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان استانی و شهرستان سرپل ذهاب و همچنین تعدادی از خبرنگاران روز چهارشنبه «۲۷ دی ماه ۱۴۰۲» در محوطه مدرسه ابتدایی رضوان قورچی باشی از توابع شهرستان سرپل ذهاب، زنگ آب به درخواست استاندار، توسط یکی از دانش آموزان نواخته شد.

در این مراسم، دانش آموزان مدرسه مذکور که کلاهک زیبا و آموزنده مصرف بهینه آب را به سرهای خود نصب کرده بودند، با اجرای سرود به استاندار و همراهان خیر مقدم گفتند.

محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه با مطرح کردن سوالاتی از دانش آموزان حاضر در مراسم، از اولین دانش‌آموزی که درست جواب داد خواست که زنگ آب را به صدا در آورد. به همین منوال با طرح چندین سوال، بالغ بر ۱۰ دانش آموز با شادی و خوشحالی زنگ آب را با هدف قدردان آب بودن و مصرف بهینه این نعمت خدادادی، به صدا در آوردند.

به گزارش خبرنگار مژده خبر، از دانش‌آموزان پذیرایی شد و به همه دانش‌آموزان حاضر در مراسم، هدایای ارزنده ای من جمله لوح و تندیس مرتبط که منقوش به جمله‌ی زیبای “ما آب را از پدرانمان به ارث نبرده ایم بلکه از فرزندانمان به امانت گرفته ایم” بود، اهدا شد. بر روی هدایای دیگر نیز جملاتی چون، «آب مایه حیات است»، «آب را پاکیزه نگه دارید»، «در مصرف بهینه آب کوشا باشید» و… منقش شده بود.

دانش آموزان در پایان به خاطر این برنامه آموزنده و شادی بخش از استاندار کرمانشاه، مدیر عامل آبفا استان و تمامی دست اندرکارانی که در تأمین آب شرب این روستا نقش داشتند، تشکر کردند.

دکتر رضا داودی هم در جمع دانش‌آموزان، این عزیزان را آینده سازان کشور و پدران و مادران آینده خطاب کرد و افزود: آموزش فرهنگ بهینه مصرف برای این نونهالان الزامی است، تا هم خود رعایت کنند هم به آیندگان آموزش دهند.

  • منبع خبر : مژده خبر