مژده خبر- مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری در جمع مدیران روابط عمومی مناطق و سازمانها تاکید کرد پاسخگویی مجموعه مدیریت شهری به اصحاب رسانه و جامعه خبری ازوظایف اصلی مسولین است.

به گزارش مژده خبر به نقل از مرکز اطلاع رسانی شهرداری امیررضا همایون دولتشاهی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه در جلسه شورای روابط عمومی مدیریت شهری گفت: باتوجه به اینکه عصر اطلاعات را پشت سرگذاشته ایم و در نظم نوین جهانی به سمت عصر فرا اطلاعات در حرکت است قطعا جامعه ایی توسعه یافته به حساب می آید که در کنار پیشرفت شاخص های فرهنگی اجتماعی،اقتصادی و سیاس به بحث دست یافتن به عنصرآگاهی و دانایی کوشا باشد چرا که آگاهی سرآغاز فرزانگی و خردمندی برای یک جامعه به حساب می آید.
وی افزود : امروز خبرنگاران چشم بینا و صدای گویای مردم هستند که بعنوان رکن چهارم دموکراسی در نقش پل ارتباطی بین جامعه شهروندی و مدیران با بیان مطالبات بحق اقشار مختلف جامعه در راستای توسعه وعمران وآبادانی بشایستگی نقش ایفا میکنند.
وی تاکید کرد : یکی از رسالت های اصیل جامعه خبری برای پویایی فرهنگی و شکل گیری افکار عمومی ایجاد توازن بین تفکرات اصیل و باورهای سنتی جامعه و پیشرفت و رشد فرهنگی و تکنولوژی در عرصه اطلاع رسانی است.
همایون دولتشاهی با اشاره به کمبود امکانات برای جامعه خبری و از طرفی دیگر عدم حمایت های مادی و معنوی و نیز عدم امنیت شغلی و نبود تعامل مناسب مسئولین نسبت به پتانسیل و ظرفیتهای این قشر فهیم وزحمت کش بیان داشت : این شرایط از چالش هایی است که عرصه خبری و خبرنگاری را مورد تهدید قرار داده است و باعث گشته که فرصت تدوین استراتژی های مناسب برای توسعه و پیشرفت شهر کرمانشاه در بعضی از مواقع تحت تاثیر قرار گیرد.
همایون دولتشاهی تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی مجموعه مدیریت شهری پاسخگویی به اصحاب رسانه می باشد و در راستای شفاف سازی اقدامات انجام شده وتنویر افکار عمومی نه تنها باید پاسخگوی جامعه خبری باشیم بلکه در بسیاری از مواقع با توجه به آگاهی این خبرنگاران از مطالبات و نیازمندی های جامعه شهروندی باید در امر تصمیم گیری از نظرات سازنده آنها نهایت استفاده وبهره را ببریم.
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری با توجه به روز بزرگداشت مدافع حرم در تقویم ملی بیان داشت : امروز با دفاع مقدس دیگری روبرو هستیم و ارزش راد مردی ،پایداری،ایثار و فداکاری مدافعان حرم را باید با تمام وجود درک کنیم و با سخت کوشی و تلاشی عبادی جهادی در راستای سازندگی در هر پست و مقامی که هستیم قدردان عزیزانی باشیم که جان خود را در کف دستشان می گذارند تا از آب و خاک و هویت ایرانی انقلابی اسلامی این سرزمین دفاع کنند.

  • منبع خبر : مژده خبر