جعفر جعفری/ مژده خبر- فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در اختتامیه جشنواره استانی هنری ادبی علمدار که صبح امروز در تالار شهید آوینی کرمانشاه برگزار شد هنرمندان رامیان دار مقابله با دشمن در جنگ نرم دانست.

به گزارش خبرنگار مژده خبر، فرمانده سپاه استان کرمانشاه صبح امروز شنبه ۱۷دی ماه سال جاری در اختتامیه جشنواره هنری ادبی علمدار هنرمندان را میدان دار نبرد با دشمن در جنگ نابرابر نرم دانست.

سردار بهمن ریحانی اظهار کرد: شهید سردار سلیمانی را مایه ی سربلندی و عزت جهان اسلام شد.و تعبیر همگان شهید سلیمانی بسیار خطرناک تراز خود سردار قاسم سلیمانی برای دشمنان است.
این پیشکسوت دفاع مقدس در ادامه گفت:شهادت سردار سلیمانی باعث اخراج آمریکایی ها از عراق شددر خالی که هزاران دلار هزینه کرد تا عراق را تبدیل به الگوی خود در منطقه کند.واین نتیجه حماقتی است که در ترور سرداران مقاومت وسردار سلیمانی دست زد.
ریحانی افزود: شهید سرافراز سردار قاسم سلیمانی همانند شیشه ی عطر خوشبو بود که با شکستنش که دنیا را بوی خوش ومعطر سلیمانی فرا گرفت.
وی خطاب به هنرمندان بیان کرد: ابزارهای هنری،بلیغ ترین ورساترین ابزار برای انتقال پیام به دنیاست. فرایندی است که مفهوم زیبا و احساسی با نظام بندی اصول این زیبایی که همیشه همراه با خلاقیت است ولی همیشه زیبا نیست.
فرمانده سپاه استان تصریح کرد: هنر باید از نظر محتوایی در آوج باشد تا اثر گذار باشد.واین قالب زیبا باید بر اثر آموزش واصول باشد.
وی افزود: هنر اسلامی تفاوتی با هنرهای دیگر ندارد ودرقالب یکی هستند اما تفاوت در روح و محتوا ست.هنر تراوش درونی است و نباید دستوری باشد.
سردار بهمن ریحانی خطاب به هنرمندان تأکید کرد: در مسیر حق گرایانه قرار بگیرید چرا که در جنگ نرم شما اهالی هنر میدان دار هستید.
این همرزم شهیدان در دوران دفاع مقدس بیان نمود: متأسفانه برخی از هنرمندان در قضایای اخیر موضعی نگرفتند وبی تفاوت بودند.وبرخی هم دشمن را همراهی کردند ولی غالب هنرمندان در کنار نظام جمهوری اسلامی ایران ایستادند.گرچه برخی از هنرمندان که فریب خوردند امروز با ارسال ونشر پیام هایی از پشیمانی و ندامت در این مسیر می گویند.
وی در پایان گفت: باید شما هنرمندان در همه ی بسترهای هنری میدان دار باشید وبه مسائل کلی،محوری وملی بپردازید وشعر،موسیقی، تئاتر و…. لنگرهای داشته های ما هستند که باید مسیر حق را دنبال کنند.

  • منبع خبر : مژده خبر