مژده خبر-رییس دانشگاه رازی کرمانشاه از رشد چند برابری فضای سبز در دانشگاه طی چندسال اخیر گفت،واظهارنمود: که هرسال ۱۰هزاراصله نهال در دانشگاه رازی کاشته می شود.

رئیس دانشگاه رازی از افزایش چندبرابری توسعه فضای سبز در این دانشگاه طی سالهای اخیر

به گزارش مژده خبر،دکتر محمدابراهیم اعلمی ال آقا در آغازین روز هفته درختکاری در مراسمی که با عنوان پویش “همکاشت، یک نهال، یک زندگی” با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استانی، دیروز(۱۵ اسفند) در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به افزایش قابل توجه توسعه فضای سبز در دانشگاه رازی، اظهار کرد: ظرف هفت سال گذشته فضای سبز دانشگاه را از ۱۵ هکتار به ۱۰۰ هکتار رسانده ایم.

وی به کاشت ۱۰۵ هزار اصله درخت طی این مدت در دانشگاه رازی اشاره کرد و افزود: سال ۱۳۹۲ تعداد ۱۵ هزار اصله نهال در این دانشگاه وجود داشت، اما اکنون این تعداد به ۱۲۰ هزار اصله نهال افزایش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه رازی با تاکید براینکه این دانشگاه نسبت به توسعه فضای سبز اهتمام جدی دارد، اعلام کرد: هر ساله ۱۰ هزار اصله نهال در این دانشگاه کاشت می شود.

وی خاطرنشان کرد: از جهت آبیاری نیز تلاش کرده ایم تا این فرآیند بصورت سیستمیک باشد و مسائل محیط زیستی را رعایت کنیم، بنابراین آبی که برای آبیاری فضای سبز استفاده می کنیم، آب شرب نیست و بازیافت آب مصرفی دانشگاه است.

اعلمی آل آقا اعلام کرد: هرچقدر که اعتباراتمان را در زمینه توسعه فضای سبز تقویت کنیم، می توانیم اقدامات بیشتری را در دستور کار قرار دهیم.

در ادامه این مراسم انشاالله کولانی مدیرکل منابع طبیعی استان بااشاره به آغاز هفته درختکاری، اظهار کرد: طی این هفته هشت برنامه مهم را اجرا خواهیم کرد.

به گفته این مسئول در هفته درختکاری ۵۵۰ هزار اصله نهال توسط منابع طبیعی، همیاران، بهره برداران، سمن ها و…. در سطح استان کشت می شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان اضافه کرد: همچنین (شنبه) پروژه آبخیزداری در روستای بوژان به عنوان دورترین منطقه محروم استان با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد که این اقدام به منظور جلوگیری از وقوع سیل، فرسایش و رسوبات خاک، حفظ آب و نفوذ آن به زمین انجام می گیرد.

در مراسم جشن درختکاری در دانشگاه رازی ۲۵۰ اصله نهال کاشته شد.

  • منبع خبر : مژده خبر