مژده خبر- این یادداشت کوتاه درراستای توجه مسئولان،مردم و....به درون زایی اقتصاد کشور در بحث اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری است.

اگر در گوگل ،گران قیمت ترین مایع دنیا را جستجو کنید با مایع نیش عقرب با قیمت ۴۰ میلیون دلار مواجه می شوید . در ایران ۶۰ نوع عقرب داریم که ۴ نوع آن مناسب درآمدزادیی است و به خاطر خاصیت دارویی بالایی که دارد هر گرم از آن ۸۰ میلیون تومان ارزش دارد . درخبرها شنیدم یک شیرزن ایرانی به نام عصمت میر درسیستان و بلوچستان توانسته نام خود را به عنوان اولین زن کارآفرین پرورش دهنده عقرب ثبت نماید. و این پتانسیل عالی را به فعلیت برساند.

زهر عقرب برای درمان انواع تومورهای بدخیم، توقف رشد و مرگ سلول های سرطانی، تومور مغزی و نخاعی، سرطان پستان و کارسینومای سلولی کبد و همچنین در تشخیص سرطان های ریه، پوست، مری، گردن رحم و کولون مورد مطالعه قرار گرفته است و کاربرد دارد.
خانم عصمت میر توانسته اولین صندوق حمایت از زنان را در روستای شهرک میر از توابع منطقه سیستان تاسیس کند که جرقه این صندوق، باعث تاسیس صندوق های دیگر در سیستان و در شهرستان زابل شده و توانسته انواع آموزش ها را به زنان در زمینه کشاورزی، دامداری و پرورش زنبور عسل بدهد.
باتوجه کردن به اقتصاد بومی قطعا می توان جمعیت زیادی از بیکاران راشاغل کرده واین همان اقتصاد مقاومتی یعنی روی آوردن به درون زایی که مورد نظر مقام معظم رهبری است.

راستی با این همه ی ثروت خدادادی چه کسانی باچشم دوختن به خارج از کشور واقتصادرانتی ومصرفی مانع بزرگی برسرراه اقتصاد مقاومتی اند.

به امید فردایی بهتر

✍️فرشید جعفری

  • منبع خبر : مژده خبر