مژده خبر- این یادداشت نقدی به سخنان رؤسای مجلس و قوه قضائیه در مراسم تحلیف رییس جمهوری جدید ایران اسلامی است.

 

با ابراز تأسف می‌گویم که سخنان رئیسان محترم مجلس و قوه قضاییه در مراسم تحلیف و در حضور نمایندگان بیش از هفتاد کشور دنیا، بسیار ضعیف بود! در شأن انقلاب و جمهوری اسلامی ایران نبود. محور اصلی سخنان آنان موضوعاتی مثل فساد در حکومت و مشکلات متراکم معیشتی و بیکاری و تأثیرگذاری تحریم‌ها و امثال آن بود!

ای کاش این عزیزان مشاورانی خردمند و زمان‌شناس می‌داشتند تا به آنان بگویند «هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد». ای کاش مشاورانشان به آنان می‌گفتند طرح چنین سخنانی در چنین مجلسی، اعلان علنی ضعف و ناتوانی است و با جایگاه محوری جمهوری اسلامی در منطقه و جهان سازگار نیست!

ای کاش مشاورانشان به آنان می‌گفتند در این جلسه باید از قدرت جمهوری اسلامی و فرصت‌های مادی و معنوی آن و ظرفیت‌های بی‌نظیر علمی و انسانی و معنوی آن سخن بگویند! ای کاش مشاوران‌شان به آنان می‌گفتند که این مجلس جای کنایه زدن‌های حزبی و جریانی و سیاسی به گروه‌ها و احزاب رقیب و دولت بی‌کفایت یازدهم و دوازدهم نیست! و ای کاش و ای کاش و ای کاش …

اما درود بر آیت‌الله رئیسی چه سخنان عمیق و دقیق و حساب‌شده‌ای بیان کردند. از قدرت ایران و جایگاه ایران و میراث بی‌نظیر ایران اسلامی و ایران قرن پانزدهم و ایران تمدن‌ساز سخن گفت. او هم از دشمنی‌های دشمنان و تحریم‌ها سخن گفت اما عزتمندانه و شجاعانه. او گفت علیرغم مشکلات، ملت ایران همچنان عزتمند و مقاوم و دانش‌پایه در حال حرکت به جلو است. او از نگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی سخن گفت او از عدالت جهانی سخن گفت. او از مقاومت در برابر ظلم و جنایت در هر جای جهان سخن گفت. او از حمایت قاطع از مظلومان و مقاومت در برابر ظالمان در سراسر گیتی سخن گفت. او از آزادی‌های اجتماعی و فرهنگی ملت سخن گفت. او از اقامه آرمان‌های انقلاب و تحقق اهداف و شعارهای انقلاب اسلامی سخن گفت. او از قدرت منطقه‌ای و جدیت در ارتباطات منطقه‌ای سخن گفت. در یک جمله او با بیاناتی عزتمندانه و جهادی نشان داد که هم خود از عقلانیت سیاسی و بصیرت و زمان‌شناسی برخوردار است و هم مشاورانی عاقل و خردمند دارد. الحمدلله.

✍ احمدحسین شریفی

  • منبع خبر : مژده خبر