مژده خبر- نشست هماهنگی راه‌اندازی مرکز خدمات تخصصی اصلاح نژاد دام سنگین در جهاد دانشگاهی ایلام برگزار شد.

به گزارش مژده خبر، با حضور دکتر سارا فلاحی، نماینده مردم شریف استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، نشست هماهنگی تأمین اعتبار و هم‌افزایی جهت راه‌اندازی مرکز خدمات تخصصی اصلاح نژاد دام سنگین جهاد دانشگاهی ایلام به روش اینویترو در شهرستان ایوان با حضور دکتر«مهدی باصولی» معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی، «عباس ناصری» مدیرکل امور واحدها، پژوهشکده‌ها، سازمان‌ها و مراکز جهاددانشگاهی، «داراب یزدانی» مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی، «لطفی‌کیا» سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی، اقدسی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و حجت‌الاسلام و المسلمین عزیزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام برگزار شد.

دکتر فلاحی در این نشست ضمن قدردانی از تلاش‌های جهاد دانشگاهی استان گفت: باید ارتباط بین دستگاهی ایجاد شود تا جهاد دانشگاهی موفق‌تر عمل کند.

وی گفت: متاسفانه خیلی کم در حوزه‌های مشترک مسئولان دور یک میز می‌نشینند تا بتوانند موانع کوچکی که با گفت و گو و هم‌افزایی قابل حل است را مرتفع سازند.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چانه‌زنی برای جذب سرمایه را وظیفه خود می‌دانم و در این راستا تمام توان و ظرفیت‌های لازم را به کار می‌گیرم.

فلاحی ادامه داد: بحث اصلاح نژاد که یک موضوع توسعه یافته و علمی است و انگیزه دامداران را بیشتر خواهد کرد و چه کمکی در این شرایط می‌تواند بهتر از کاری باشد که جهاددانشگاهی به انجام آن کمر همت بسته است.

وی گفت: امیدواریم جهاددانشگاهی همانگونه که در زمینه‌های مختلف موفق به الگوسازی شده است در این عرصه هم بتواند الگویی موفق را پیش روی دامداران استان قرار دهد.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در این حرکت مثبت نیازمند هماهنگی‌های بین دستگاهی است، خطاب به جهادگران گفت: مسیر شما علمی است و کار خود را ادامه دهید و من هم به عنوان نماینده مردم از این طرح حمایت خواهم کرد.

 

  • نویسنده : اعظم جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر