مژده خبر- با توجه به اینکه در روند تائیر اعتبارنامه دو نفر از راه‌یافتگان به شورای اسلامی شهر خللی ایجاد که منجر به بروز برخی اختلافات و نهایتا تعلیق موقت شورا، با حکم شورای حل اختلاف گردید، ضروری بود که دانشجویان بسیجی در راستای مطالبه‌گری نشست هایی را با مسئولین ذی‌ربط برگزار نماید. در این رابطه در محل ناحیه بسیج دانشجویی نشستی با آقای هاشم درویشی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار مژده خبردر ابتدا هاشم درویشی رییس سنی شورای شهر کرمانشاه طی صحبت‌هایی گزارش کاملی از روند احراز صلاحیت داوطلبین شورا تا حال حاضر بیان داشته و توضیحاتی پیرامون ریشه برخی مسائل و مشکلات بیان داشته و از ظرفیتها و استعدادهای فراوان شورا برای برون رفت از وضع موجود سخن گفتند،

سپس دانشجویان سوالات و نکات مدنظر خود را بیان داشتند که خلاصه آنها عبارتست از:
انتخابات شورای اسلامی شهرها به شدت تحت تأثیر حمایت‌های قومی و قبیله‌ای و با صرف هزینه‌های هنگفت و بعضا ناسالم قرار گرفته است.
متأسفانه اغلب مردم بدون در نظر گرفتن سابقه مدیریتی، تخصص، برنامه مدون داوطلب، تعهد و آگاهی داوطلب از مسائل و مشکلات شهر و مهارت حل مسئله با توجه به آگاهی از وظایف خود از او حمایت می‌کنند.
مردم به شورای شهر بدلیل برخی تخلفات اعضا و نیز وضع نامطلوب فعلی خوشبین نیستند بگونه‌ای که در انتخابات اخیر نیز نمود یافت، شورای ششم باید این اعتماد را با کار و خدمت صادقانه و جهادی جبران ‌نماید.
روند تایید صلاحیت داوطلبین اشکالات اساسی داشته و باید از طریق مجاری قانونگذار بصورت اساسی دستخوش تغییرات مثبت گردد.
بسیاری اوقات فرد منتخب مردم در شورای شهر به هیچ یک از وظایف خود آگاه نیست لذا اقدامات مناسبی انجام نخواهد داد.
زمانی که مردم جایگاه شورای شهر را بی اهمیت می‌پندارند، عضو شورای شهر نیز از وظایف و مسئولیت خود شانه خالی خواهد کرد.
شفافیت خصوصاً در حوزه‌های مالی و برنامه‌ای مهم است و نامزدهای شورای شهر باید برنامه‌های خود را شفاف اعلام کنند تا مردم از رأی دهی قبیله‌ای فاصله بگیرند.
شفافیت در قبل و پس از انتخابات مطالبه جدی مردم است تا نامزدهای شورای شهر خود را مکلف به شفافیت در تمام حوزه‌ها بدانند.
در ادامه آقای درویشی بیان داشت که مطالبه گری دانشجویان مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و از حضور در این نشست ابراز خرسندی نموده و خواستار تعامل بیشتر جامعه دانشگاهی برای حل مشکلات و آبادانی همه جانبه شهر گردیدند.

 

  • نویسنده : جعفرجعفری فعال رسانه‌ای
  • منبع خبر : مژده خبر