مژده خبر- نشست تخصصی وقف واصحاب رسانه کرمانشاه با هدف کمک به طرح توسعه حرم مطهر امامزاده سیده فاطمه سلام الله علیها وارائه ی راهکار هایی برای این منظور بعداز نماز مغرب و عشاء در صحن امامزاده سیده فاطمه برگزار شد.

 

امام زادگان جلیل القدر کانون جوشان معنوی هستند که مردم دل شان را به آن وصل می کنند . چشمه ی جوشان وخروشان معنویت اند که مردم با ایمان ما به آنها پناه می برند

حسن موحداز مسئولان ساعی و دغدغه مند فرهنگی کرمانشاه اظهار کرد : اوقاف باید خادم بقاع متبرکه باشد وبقاع هم مردم محور.،واین مطالبه ی مقام معظم رهبری است. ‌
وی با اشاره به در دست اقدام قرار گرفتن طرح جامع توسعه حرم مطهر امامزاده سیده فاطمه سلام الله علیها افزود این طرح دردست اقدام قرار گرفته است و اقدامات خوبی هم انجام گرفته والحمدلله کارهای حقوقی مربوط به آن انجام شده است که پیشرفت خوبی هم حاصل شده است . این پیشکسوت و فعال فرهنگی درجمع خبرنگاران افزود : نیازمند همکاری شما برای کمک به توسعه حرم مطهر امامزاده سیده فاطمه سلام الله علیها هستیم و شما می توانید دراین کار پر خیر و برکت ونشر مطالب، تولید محتوا دراین رابطه کمک کنید.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام شفیعی مدیر مرکز افق بقعه مبارکه سیده فاطمه سلام الله علیها گزارشی از عملکرد و خدمات این مرکز به مردم ارائه داد و گفت که این مرکز در کارهای فرهنگی،جهادی،ودرمانی ،مهرتحصیلی واطعام محرومین وتوزیع بسته های معیشتی اقداماتی را انجام داده است که این فعالیت ها به لطف خدا وند متعال بدون وقفه انجام شده‌است.

شفیعی مسئول مرکز افق امامزاده سیده فاطمه سلام الله از اقدامات بسیار خوب جهادی ، را کمک به خانواده‌های زندانیان،تهیه پوشاک و کفش محرومین کمک به ایتام وشیرخوارگاه و….ذکر کرد.
درپایان نشست تخصصی وقف با اصحاب رسانه اهالی رسانه پیشنهاد ها و راهکارهایی را برای کمک به اجزای طرح توسعه حرم مطهر امامزاده سیده فاطمه سلام الله علیها ارائه دادند که از جمله ی انها : الگو گرفتن از طرح‌های موفق در جذب کمک های مردمی ، تولید محتوا ونشر گسترده در رسانه‌ها برخی ومکتوب ونیز فضای مجازی،جذب خیرین خیراندیش معطوف ساختن توجه بزرگان هرقشر وصنف واعطای خادمی برای کمک به طرح ، ترویج جدی و گسترده مطالبه گری جهت سامان دادن و توسعه حرم که قطعا می تواند در ابعاد مختلف منجر به توسعه در زمینه های گردشگری معنوی، فرهنگی و حتی اقتصادی شهر گردد.
خیرین نیک اندیش و مردم شریف کرمانشاه با همراهی درطرحی که اجرای آن سالها ست مورد غفلت قرار گرفته است کمک کنند. متاسفانه اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه هم دراین غفلت سهیم بوده ونتوانسته آن چنان که بایسته و شایسته است اقدام کند.نهادها ومسئولان کرمانشاه هم واقعاً دراین راستا بسیار بی توجه وغفلت ورزیده‌اند وکانون معنوی جوشان وآرام بخش دل های مردم شریف در مرکز شهر این گونه سال هاست مورد بی مهری ها قرار گرفته حال جمعی خداترس ومومن چندین سال است که پی گیر غبارروبی از این غفلتند تا حرم مظلوم سیده فاطمه سلام الله علیها توسعه یابد. باید آنان را همراهی کرد تا هرچه سریع‌تر توسعه یابد .
متمولان شهر می توانند دراین همراهی برای یاری توشه آخرت خود را فراهم سازند ومال شان را برکت دهند.
واما نکته ای که تاسف بار که دراین نشست یکی از بزرگواران به اشاره ای داشت این بود که شهرداری حتی نتوانسته یک تابلوی به سمت حرم در شهر به ویژه میدان آزادی نصب نماید ! که این مورد ریز وکم هزینه ،روایتگر اوج این غفلت وافزودن به مظلومیت امامزاده مبارکه است امام‌زاده که بسیار شاخص است.
سخن کوتاه کنیم گرچه بسیار دیر شده ،اما عزیزان همگی باهم برای توسعه معنوی،فرهنگی و….شهر بویژه طرح توسعه حرم مطهر امامزاده سیده فاطمه سلام الله علیها بکوشیم تا قطب فرهنگی و معنوی کشور باشیم.ان شاء الله!
به امید فردایی روشن

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر