مژده خبر-معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: نخستین مسیر اختصاصی دوچرخه‌سواری کرمانشاه در بلوار طاق‌بستان این شهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

به گزارش خبرنگارما، محسن ارجمندی عصرپنج شنبه اخیردر حاشیه افتتاح این مسیر دوچرخه سواری در جمع خبرنگاران مساحت این پیست را ۲ کیلومتر اعلام و اظهار کرد: فاز نخست مسیر اختصاصی دوچرخه سواری کرمانشاه ۸۰۰ متر و با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال راه اندازی شده است.

وی با اشاره به رینگی بودن مسیر اختصاصی این پیست افزود: ایجاد و راه اندازی یک مسیر اختصاصی دوچرخه سواری استاندارد و مناسب برای تمرینات دوچرخه‌سواران در شهر کرمانشاه علاوه بر اینکه گامی در جهت ایجاد نشاط و ارتقا ورزش دوچرخه سواری است، موجب ترغیب جوانان به سمت ورزش می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تعمیم ورزش همگانی را یکی از رویکردهای شهرداری کرمانشاه دانست و گفت: امکان استفاده از این پیست برای همه سنین و اقشار مردم وجود دارد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور:

ایجاد مسیر اختصاصی دوچرخه سواری در کاهش بار ترافیک موثر است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ایجاد مسیر اختصاصی دوچرخه سواری در کاهش بار ترافیک موثر است.

به گزارش خبرنگار مژده خبر، مهدی جمالی‌نژاد  در حاشیه افتتاح این مسیر دوچرخه سواری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات مؤثر در کاهش بار ترافیک در کلانشهرها ایجاد مسیر اختصاصی دوچرخه سواری است.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه اقدامات خوبی را در جهت بالا بردن فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به انجام رسانده است، افزود: کلانشهرها نیاز دارند به سمت اقدامات انسان محوری کم هزینه، زودبازده و نیز پروژه‌هایی موجب ایجاد شادابی و نشاط در شهر می‌شود حرکت کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه توسعه معابر به تنهایی جوابگوی نیاز شهرها نیست، تصریح کرد: باید با کارهای سازه‌ای مانند ایجاد مسیر اختصاصی دوچرخه‌سواری بار ترافیک را در شهرها کاهش داد.

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر