مژده خبر- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با اشاره به بالا بودن میانگین فوت عابران پیاده در کرمانشاه نسبت به میانگین کشوری گفت: میانگین فوت عابران پیاده در کرمانشاه ۶۸ درصد است.

میانگین ۶۸ درصدی فوت عابران پیاده در کرمانشاه

به گزارش مژده خبر،سرهنگ فضل شیری اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ترافیک درون شهری و برون شهری در کرمانشاه افزایش داشته و متأسفانه سه نفر در این ایام براثر سانحه رانندگی جان باختند که ۲ نفر آن عابرپیاده بوده است.

وی افزود: نرخ میانگین فوت عابران پیاده براثر سانحه تصادف در کرمانشاه ۶۸ درصد است و در کشور ۴۴ درصد است و در ایام تعطیلات ۱۱۹ مورد مجروح نیز داشته‌ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۱۸۵ هزار برگ جریمه برای یک میلیون و ۲۸۴ هزار تخلف به ارزش ۵۵ میلیارد تومان صادر شده است.

شیری با اشاره به محدودیت‌های کرونایی مراکز تعویض پلاک و مراکز آموزش رانندگی بیان کرد: مراکز تعویض پلاک با توجه به تعداد مراجعه کنندگان زیاد در شهرهای قرمز و همچنین فعالیت‌های آموزشی آئین نامه مراکز آموزش رانندگی تعطیل است اما امتحانات عملی صدور گواهی نامه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داد.

وی بیان اعمال محدودیت تردد در شهرهای قرمز و نارنجی ادامه داد: ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی و خروج پلاک‌های غیربومی از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و جریمه‌های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد همزمان با سراسر کشور اعمال می‌شود و تنها کادر درمان و افراد دارای مجوز می‌توانند تردد کنند و جریمه ۲۰۰ هزار تومانی در انتظار متخلفان است‌.

  • منبع خبر : مژده خبر