مژده خبر- معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان خبر از مانع شدن مصرف ۳۳۹ قطعه مرغ غیر قابل مصرف به چرخه انسانی توسط مسئول فنی مستقر در کشتارگاه مرغ داد.
به گزارش مژده خبرروابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر یارویسی معاون سلامت گفت: سلامت غذا نه تنها شامل سالم بودن اولیه غذا است بلکه شامل فراهم نمودن تمامی شرایطی است که مانع از آلودگی‌ های ثانویه یا تغییرات ناشی از فساد غذا در کلیه مراحل زنجیره تولید غذایی باشد.

وی عنوان نمود: از جمله مسئولیت‌ و وظایف متعدد و مهم دامپزشکی، نظارت بهداشتی بر تولید، فرآوری، نگهداری، حمل و نقل و توزیع فرآورده‌ های خام بامنشا  دامی می‌ باشد که در این راستا با هشیاری و احساس مسئولیت مسئول فنی و ناظر بهداشتی مستقر در یکی از کشتارگاه‌ های طیور استان در تاریخ ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۰ تعداد ۳۳۹  قطعه مرغ پس از بازرسی غیر قابل مصرف جهت مصارف انسانی شناخته و از چرخه  خارج گردید.
به شهروندان عزیز توصیه میشود که با توجه به حاکمیت چتر دمای بالای هوا و سریع و الفساد بودن فرآورده‌ های خوراکی با منشأ دامی، به جهت عدم ابتلا به بیماری‌ های  مشترک انسان ودام وهمچنین مسمومیت‌ های غذایی، دقت لازم بعمل آید که تهیه وتامین این مواد در مراکز عرضه معتبر و مورد تایید دامپزشکی باشد.

در پایان معاون سلامت بیان نمود: همشهریان عزیز می توانند هرگونه گزارش، انتقاد و شکایت خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با ما در میان بگذارند.

  • نویسنده : صمد جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر