مژده خبر- مدیرکل دادگستری استان ایلام گفت: صلح و سازش و اصلاح ذات البین هم از باز تولید خشونت جلوگیری می‌کند وهم حس خصومت وانتقام جویی را از قلب ها می زداید.

 

به گزارش مژده خبر، دکتر علی دهقانی در دیدار با هیئت‌های صلح و مصلحان با اشاره به ارزش و اهمیت تلاش هیئت‌های صلح و مصلحین در استقرار آرامش و امنیت در استان، اظهار کرد: مصلح بودن و ایجاد صلح و سازش در بین هم نوعان توفیق الهی و مایه خیر و برکت در جامعه است.
وی اثر صلح و سازش را بسیار مهم با دامنه وسیع و شعاع گسترده در سطح اجتماع دانست و افزود: صلح و آشتی و ترویج و آموزش آن و انتقال تجربیات ارزشمند مصلحین به دیگران بسیار مهم و حائز اهمیت است.
رئیس کل دادگستری استان ایلام تاکید کرد: کاهش خشونت ، تقلیل حس خصومت و انتقام‌جویی را از جلوه‌ها و زیبایی‌های ارزشمند عفو و گذشت و میانجی‌گری در بین مردم دانست و تصریح کرد: صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین هم از بازتولید خشونت جلوگیری می‌کند و هم حس خصومت و انتقام جویی را از قلب ها می‌زداید.

وی با تاکید بر نهادینه سازی اندیشه صلح و سازش از طریق فعالیت‌ها و تلاش‌های هیئت‌های صلح در استان، تصریح کرد: در دین مبین اسلام پیش از تاکید بر مجازات، بر کاهش خصومت‌ها، اعتلای روح صلح و سازش و آشتی بین مردم تاکید شده است.
دهقانی بر تاکید ویژه سند تحول قضایی به موضوع ترویج فرهنگ صلح و سازش به عنوان یک ظرفیت عظیم برای کاهش ورودی پرونده ها و کاهش اختلافات در جامعه اشاره کرد و گفت: گسترش فرهنگ حسنه صلح و سازش در استان ایلام با توجه به وجود روحانیون، مصلحین، بزرگان، ریش سفیدان و متنفذین با جدیت پیگیری می‌شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان ایلام، رئیس کل دادگستری استان ایلام تاکید کرد: هیئت‌های صلح استان بدر کنار شوراهای حل اختلاف به محض اطلاع از شکل‌گیری اختلاف و خصومت در هر نقطه از استان ضمن بررسی دقیق و جامع، با هدف ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین ورود کنند.

  • منبع خبر : مژده خبر