مژده خبر- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات، گفت: مشارکت بالا در انتخابات قدرت چانه‌زنی ما را در عرصه‌های بین المللی افزایش می‌دهد.

 

عبدالرضا مصری در اولین رویداد اشتغال استان کرمانشاه که امروزسه شنبه (۲۶ دی ماه سال جاری برگزار شد، با بیان اینکه در سال‌های قبل از انقلاب روزانه ۴.۵ میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم، اما اکنون با تحریم‌های اعمال شده در بحث صدور نفت با محدودیت‌هایی مواجه‌ایم، گفت: اگر بتوانیم به صادرات ۴.۵ میلیون بشکه‌ای نفت برگردیم، سه تا چهار برابر ارقام کنونی منابع مالی در اختیار کشور خواهد بود که بسیار تحول‌آفرین است.

وی به عهدشکنی غربی‌ها در مذاکرات صورت گرفته برای رفع تحریم ها اشاره کرد و افزود: ما به همه تعهداتی که داشتیم عمل کردیم، اما طرف مقابل به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرد و حاضر نشد برای رفع تحریم‌ها تضمین دهد.

نماینده کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه آمریکا به هیچ عنوان نمی‌تواند با ما وارد جنگ شود و اگر می‌توانست این کار را ظرف ۴۰ سال گذشته انجام می‌داد، عنوان کرد: برای پیگیری حقوق‌مان در عرصه بین المللی باید دستمان پُر باشد و قدرت چان زنی بالایی داشته باشیم که مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو برگ برنده ما در این عرصه است.

وی با بیان اینکه مشارکت بالا در انتخابات قدرت چانه زنی ما را در عرصه بین‌الملل افزایش می‌دهد و با لغو تحریم‌ها گشایش‌های اقتصادی در کشور ایجاد خواهد شد، خاطرنشان کرد: در مقابل عدم شرکت در انتخابات از قدرت چانه‌زنی ما می‌کاهد و امکان تشدید فشارهای اقتصادی را ایجاد می‌کند.

مصری از مشارکت در انتخابات پیش رو فارغ از اینکه به چه کسی رای می‌دهیم به عنوان امری مهم یاد کرد و از همه افراد برای شرکت در انتخابات دعوت کرد.

وی در بخش دیگر سخنانش رونق تولید را راه برون رفت از مشکلات کنونی دانست و افزود: تولید نه تنها به کاهش معضل بیکاری کمک می‌کند، بلکه با افزایش تولید ملی، افزایش قدرت خرید و کاهش تورم در نهایت به ثبات اقتصادی منجر خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی رونق بخش تولید است نه اضافه کردن میز و صندلی در بخش دولتی، یادآور شد: رونق تولید مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی، اتکا به درون و کاهش وابستگی است.

مصری با اشاره به اینکه امروز یک کارفرما به ازای هر یک نفر که سر کار می‌برد سالی ۲۰۰ میلیون تومان به دولت کمک می‌کند، افزود: این فرهنگ باید جا بیافتد که سرمایه‌گذاری که دارایی خود را به عرصه تولید آورده جایگاهی کمتر از یک مدیرکل با نماینده مجلس ندارد.

وی همچنین بر لزوم کوچک شدن بدنه دولت تاکید و اظهار کرد: وجود پنج میلیون کارمند و دو تا سه میلیون بازنشسته در مقایسه با جمعیتی که داریم، به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالا است و باعث نارضایتی در بخش‌های مختلف می‌شود.

به گفته مصری، کوچک شدن بدنه دولت می‌تواند منابع مالی بیشتری را در اختیار عمران و آبادانی کشور قرار دهد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی سپس به موضوع بیکاری اشاره کرد و گفت: با این همه کاری که وجود دارد، جای تعجب است که برخی بیکار هستند.

وی با انتقاد از اینکه بسیاری از افراد ماهیت اصلی کار و تلاش را کنار گذاشته و به دنبال جایگاه شغلی هستند، گفت: بخش زیادی از معضل بیکاری کنونی ناشی از مسائل فرهنگی است.

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه دستمزد مناسب، سلامت و امنیت شغلی را سه خواسته مهم کارگران برشمرد و اضافه کرد: کارفرما نیز توقع دارد نیروی کار ماهر، بهره‌ور و مطمئن باشد و دو طرف باید خواسته‌های یکدیگر را برآورده کنند.

  • منبع خبر : مژده خبر