مژده خبر-مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه با خانواده شهید «یدالله چشم‌میشی»که در حادثه هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ۶۷ به شهادت رسید، دیدار کردند.

   

دیدار مسئولین  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه با خانواده شهید«یداله چشم میشی»
به گزارش مژده خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ،حجت الاسلام هادی عسکری شنبه (۱۲ تیر) در دیدار با خانواده شهید «یدالله چشم‌میشی» پدر گرانقدر «احسان چشم میشی» از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه که در این حادثه  به درجه رفیع شهادت رسید، اظهار کرد: شهدای این حادثه در مظلومانه‌ترین شکل ممکن به دست شیطان بزرگ یعنی آمریکا به شهادت رسیدند و ملت ایران پس از ۳۳ سال هرگز این حادثه ناگوار را فراموش نمی‌کند و هر سال یاد و خاطره آنان را با شکوه تر گرامی می دارند.
او در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه در این حادثه ۲ شهید والامقام شهید «چشم میشی» و شهید «آقایی» را تقدیم کرده است، از صبوری، وفاداری، ارزشی و خدمت گذاری خانواده این شهدا  قدر دانی کرد و گفت: مردم ایران به ویژه استان کرمانشاه هرگز شهدای دفاع مقدس را فراموش نخواهند کرد و هنوز هنوز پس از گذشت  ۳۰ سال از زمان شهادت آنان؛ هر روز در سالگرد و مناسبت‌های خاص یاد و خاطر آنها را با شور و حال بیشتری گرامی می دارند.
حجت الاسلام عسکری راه شهدا را راه خدایی دانست و گفت: در آموزه های قرآنی داریم هر کار، رفتار و پنداری که برای خدا باشد ماندگار است و هرگز از بین نخواهد رفت و به غیر از کاری که برای خدا باشد همه چیز از بین می رود، به همین خاطر یاد و نشان، نام  شهدا چون برای خداوند بوده همیشه در تاریخ ماندگار است و فراموش نخواهد شد، مانند حادثه کربلا که نه تنها بعد از ۱۴۰۰ از بین نرفته و فراموش نشده بلکه با قوت، شور و هیجان بیشتر هر سال مراسم آن برگزار می شود.
وی خانواده شهدا استان کرمانشاه را پیرو انقلاب و ولایت فقیه دانست و ابراز امیداوری کرد پرچمی که شهدای انقلاب اسلامی با مجاهدت ها، ایثار و فداکاری به احتزار درآوردند به دست حضرت امام زمان (عج ) بسپاریم.
در پایان این دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران از همسر شهید «یدالله چشم میشی» با اهدای عکسی نقاشی شده از شهید قدردانی کرد.
استان کرمانشاه ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که ۲ تن از این شهدا، شهید آقایی و شهید چشم میشی از شهدای حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری در ۱۲ تیر سال ۶۷ است.
در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲ تیر ۱۳۶۷ خورشیدی هواپیمای ایرباس به شماره پرواز ۶۵۵ از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد، هنوز ۱۰ دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع ۱۲ هزار پایی نزدیک تنگه هرمز و لارک بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت و مسافران آن به شهادت رسیدند.
در این پرواز ناتمام، تمامی سرنشینان هواپیما اعم از مرد، زن و کودک جان باختند. در میان سرنشینان هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تبعه خارجی نیز بودند که جان خود را از دست دادند.
  • منبع خبر : مژده خبر