مژده خبر-کرمانشاه- مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: مرکز انتقال خون کرمانشاه در روز عید سعید فطر باز است و در سه نوبت کاری پذیرای اهداکنندگان خون خواهند بود.

پژمان صالحی فر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگارمامژده اظهار کرد: با توجه به افزایش ۱۲ درصدی نیاز به خون و فرآورده‌ای آن در مراکز درمانی، مرکز انتقال خون استان کرمانشاه در روز عید سعید فطر از ساعت هشت صبح تا ۱۸ بعد از ظهر پذیرای اهداکنندگان خون خواهد بود.

وی با اشاره به نیاز روزانه ۱۵۰ واحد خونی و پلاکت در مراکز درمانی افزود: علاوه بر بیماران سرطانی و تالاسمی و بیماران خاص که نیاز دائمی به خون دارند با پایان ماه مبارک رمضان و کاهش تعداد مبتلایان به کرونا عمل‌های جراحی افزایش یافته و نیاز مراکز درمانی بیشتر می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: در شب‌های قدر از ۱۸ تا ۲۳ ماه رمضان ۵۴۳ نفر برای اهدا خون مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شب‌های قدر اهدا خون ۱۴.۷ درصد رشد داشته است.

صالحی فر با اشاره به اهمیت اهدا خون بیان کرد: خون مورد نیاز بیماران و مراکز درمانی به هیچ روش دیگری بجز اهدا مستمر قابل تأمین نیست و عمر فرآورده خونی پلاکت تنها سه روز بوده و اهدا خون هر نفر جان سه بیمار نیازمند به خون را نجات می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان ماه مبارک رمضان مرکز اهدا خون از ساعت هفت صبح الی ۲۳ شب در سه نوبت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آماده پذیرش مردم نوع دوست کرمانشاه خواهند بود.

  • منبع خبر : مژده خبر