مژده خبر-فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به مقاومت مردم در مقابل منافقین، گفت: «عملیات مرصاد» نماد مقاومت و سربلندی ملت ایران است.

به گزارش مژده خبر،سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد، اظهار کرد: بسیار خرسندم امروز در جمع مردمی حضور دارم که به صفت جوانمردی و پهلوانی شهرت دارد و مردمان استان کرمانشاه همانند طبیعت آن با طراوت و مانند کوهی سر به فلک کشیده استوار هستند.

وی افزود: مردم استان کرمانشاه مرزبانانی هستند که هیچگاه اجازه نفوذ دشمن به خاک مقدس ایران اسلامی را ندادند و این استان نماد سربلندی ملت ایران است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: مرصاد تاریخ مجاهدت، فداکاری‌های جاودانه و صحنه بی‌نظیر مقاومت مردم ایران در برابر دشمنان در طول تاریخ کشور است.

سلامی بیان کرد: مرصاد نماد روشن مقاومت کسانی است که به ملیت، هویت، اسلام و ایران وفادار هستند و در مقابل منافقینی که به دشمن پناه برده و با سلاح آنان اقدام به کشتار مردم خود پرداختند مبارزه کردند و مرصاد سرزمین افتخار آمیز ایران اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در عملیات مرصاد به وقوع پیوست حاوی یک درس تاریخی به دشمنان اسلام و ایران بود که ایرانیان هیچگاه اجازه نخواهند داد دشمن در سرزمین وی قدم بگذارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رشادت رزمندگان در عملیات مرصاد، گفت: در عملیات مرصاد فرماندهان بزرگی مانند شهید صیاد شیرازی و شهید شوشتری حضور داشته و رزمندگان بسیاری به شهادت رسیده‌اند و مرصاد برای همیشه نقطه افتخار ایران و استان کرمانشاه است.

سلامی اضافه کرد: ملت‌ها اگر در موقع حساس درست عمل نکنند ممکن است اهداف خود را از دست بدهند و عملیاتی مانند مرصاد به واسطه این مشخصه در طول تاریخ ماندگار شده است.

دشمنان از عملیات مرصاد عبرت بگیرند

وی با هشدار به دشمنان ایران تصریح کرد: برای همه دشمنانی که پناهگاه مزدوران هستند و کلام و رفتارشان در جهت کمک به تضعیف ایران اسلامی است می گویم از عملیات مرصاد در عبرت گرفته زیرا تاریخ همواره تکرار می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: گذشت زمان ملت ایران را تغییر نخواهد داد بلکه مردمان این سرزمین را در دست یابی به اهداف خود مصمم‌تر، ریشه دار تر و مؤمن تر می‌کند.

سلامی خاطر نشان کرد: ملت ایران اتفاقات و فرازهای گوناگونی را پشت سر گذاشته و با دشمنان خود مبارزه کرده و آنها را شکست داده‌اند که وعده خداوند متعال است و تاریخ گواه این موضوع خواهد بود.

وی اضافه کرد: مردم با بصیرت ایران، دوست را از دشمن تشخیص داده زیرا دارای تجارب مختلفی در پهنه سرزمین اسلامی و ایران است و فریب دروغ دشمنان را نخواهد خورد و آنان را رسوا می‌کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حضور دشمنان در کشورهای منطقه تصریح کرد: دشمنان ایران در هر سرزمینی که حضور یافتند چیزی جز فقر، ویرانی، آتش، ناامنی، تخریب، آوارگی مردم، هتک حرمت نوامیس، کشته شدن فرزندان در آغوش مادران و آتش تفرقه در اسلام نداشته‌اند.

سلامی بیان کرد: مبلغان سیاست‌های دشمنان دیگر هیچ جایگاهی در ذهن مردم ایران با وجود تلاش‌ها و دروغ پراکنی ها در رسانه ندارند و مردم ایران مشاهده کردند که چگونه سرزمین سوریه توسط آنان تخریب شد.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد تفرقه در لبنان و عراق و سوریه و یمن چگونه مردمان این سرزمین‌ها را در اروپا آواره کرد و سرزمین آنها را به آتش کشید و افغانستان چگونه است که ده‌ها سال است از امنیت، رفاه، آسایش و پیشرفت محروم شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان اسلام تمام این نقشه‌ها را برای ملت ایران در ذهن داشتند اما ارتباط عمیق مردم با اسلام و ولایت فقیه و خروش نیروهای مسلح سبب امنیت کشور در میان دریای آتش است.

سلامی افزود: اگر آمریکا مورد هجمه جهانی و تحریم‌ها قرار می‌گرفت شاهد بودیم که در مدت کوتاهی فروپاشی آن به وقوع می‌پیوست و دچار مشکلات مختلف می‌شد؛ اما قدرت‌های شیطانی در کارنامه خود بسیاری از دولت را سرنگون کرده‌اند اما هنگامی که به ایران می‌رسند با بحران سیاست مواجه می‌شوند زیرا اهداف آنان محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به موضوع اعمال تحریم‌ها، تصریح کرد: تحریم‌ها برای مختل کردن زنگی مردم وضع شد اما مردم به زندگی خود ادامه می‌دهند و هر روز پروژه جدیدی برای پیشرفت کشور افتتاح می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: جوانان توانمند ایرانی برای پیشرفت و رفع نیازهای کشور به میدان آمده‌اند و در صحنه‌ای که حضور پیدا می‌کنند تحریم و وابستگی‌ها را خنثی می‌کنند.

سلامی با اشاره به شکست سیاست تحریم آمریکا در مقابل ملت ایران، تاکید کرد: سختی‌ها وجود دارد اما سختی را نیز پشت سر خواهیم گذاشت و عزت و سرافرازی را پیش روی خود قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: وقتی رژیم صهیونیستی در نبرد شمشیر قدس شکست خورد اولین گروهی که صهیونیست‌ها را رها کرد آمریکا بود و نشان دهنده این است که امروز آمریکایی‌ها توانایی حمایت از رژیم صهیونیستی را ندارند و این افول آمریکا در جهان است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با حمایت کامل آمریکا در مقابل مردم مظلوم یمن در حال تجربه شکست مفتضحانه است و این موضوع جلوه نصرت الهی است.

سلامی با اشاره به عدم موفقیت دشمنان در کاهش نفوذ انقلاب اسلامی در سرزمین‌های دور و نزدیک، گفت: امریکایی‌ها می‌خواستند رژیم سوریه را ساقط کنند اما خواست ملت سوریه و رهبر مسلمین جهان در باقی ماندن این حکومت بود و آنچه در آخر تحقق یافت خواست انقلاب اسلامی و مردم سوریه بود.

وی بیان کرد: مردم ایران دیگر شاهد تحرکات گستره مقامات آمریکایی در جهان و منطقه نیستند و کمتر کسی نام وزیر دفاع و معاون اول آمریکا را می‌داند زیرا قدرت آمریکا رو به افول است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید به افول آمریکا، ادامه داد: آمریکا قدرت خود را از دست داده و مجبور به بازگشت به برجام است و در موازنه قدرت ایران سربلند بوده است.

سلامی تصریح کرد: امروز دشمنان بار دیگر در محاسبات خود اشتباه کرده‌اند زیرا تصور می‌کنند به علت قطع برق و یا کمبود آب به دلیل خشکسالی دستاوردها و باورهای عمیق خود را فراموش خواهند کرد اما نمی‌دانند بر طبل باطل می‌کوبند و خیال بافی می‌کنند.

وی بیان کرد: ملت ایران با سربلندی و اقتدار به راه خود ادامه می‌دهد و دشمنان در برابر انقلاب ناکام شده و حرفی برای گفتن ندارند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: ملت ایران خادمان خود را می‌شناسد و با پیروی از رهبر معظم انقلاب که تمام آرزویش پیشرفت و اقتدار ایران است به راه خود ادامه می‌دهد و وظیفه همگان پیروی از رهبری بوده تا آسیبی به مملکت وارد نشود.

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر