مژده خبر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه طی پیامی درگذشت ابراهیم مطیعی هنرمندتئاترراتسلیت گفت.

   

بهرام فاضلی، طی پیامی درگذشت ابراهیم مطیعی را تسلیت گفت
در پی درگذشت ابراهیم مطیعی؛ تئاترایران بار دیگر یکی از هنرمندان محبوب و فرهیخته خود را ازدست داد.
به گزارش مژده خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پی درگذشت پیشکسوت تئاتر استان « زنده یاد ابراهیم مطیعی» پیام تسلیتی صادر نمود. در این متن آمده است؛
انا لله و انا الیه راجعون
خبر درگذشت همکار ارجمند فرهیخته «زنده‌یاد ابراهیم مطیعی» هنرمند توانا و اخلاق‌مدار استان، که سالها حضور ارزشمند و تاثیرگذاری  در حوزه‌ هنر تئاتر داشت،  موجب تأسف و تأثر جامعه هنری استان گردید.
کارگردان، نویسنده، پژوهشگر و بازیگر ارزشمند استان از نسل هنرمندانی بود که با حمیت و جدیت چراغ تئاتر و صحنه و هنر را روشن نگه داشته و به عنوان اولین تحصیلکرده و مدرس حوزه تئاتر نقش بسیار موثر و بسزایی در شکوفایی و اعتلای هنر تئاتر در استان های کرمانشاه، کردستان و کرمان داشتند.
ابراهیم مطیعی هنرمند با اخلاق و فروتن با آموزش، پژوهش و نگارش این هنر متعالی طی چند دهه زندگی ارزشمند خود، برای همیشه در اذهان تابنده و جاوید خواهد ماند.
اینجانب و همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن های فرهنگی و هنری و هنرمندان استان؛ مصیبت فقدان این هنرمند فقید و چهره همیشه محبوب و مقبول را به خانواده محترم  معزا و جامعه هنری تئاتر کشور و استان تعزیت و تسلیت عرض نموده، از درگاه پروردگار متعال، برای آن زنده یاد نیک نام، علو درجات و آرامش ابدی در جوار قرب الهی مسئلت می‌نماییم.
بهرام فاضلی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه
گفتنی است؛ مطیعی دارای درجه ۲ هنری نمایش از شورای عالی ارزشیابی هنرمندان کشور بود که در جشنواره های متعددی(جشنواره سراسر تئاتر ماه، جشنواره تئاتر استانی، جشنواره ملی تئاتر مرصاد، جشنواره منطقه ای قزوین، جشنواره منطقه ای سمنان، جشنواره تئاتر زندانهای سراسری ایران، جشنواره کشوری کارگری، جشنواره سراسری دانشجویان پیام نور و…)حضور داشته  و در استان هایی چون کرمان و سنندج نیز به عنوان  کارشناس هنرهای نمایشی خدمت نموده است.
 وی در کرمانشاه سمت های مدیریتی چون  مدیر مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی کرمانشاه، رئیس اداره امور هنری، دبیر شورای ارزشیابی و نظارت کرمانشاه، مدیر هنرستان حوزه هنری کرمانشاه، مسئول تئاتر حوزه هنری کرمانشاه و عضو شورای مشورتی تئاتر کشور در مرکز هنرهای نمایشی کشور بوده است.
 همچنین از آثار وی می توان به یرما، خودکشی، خواستگاری، مضرات دخانیات، سیاوش، هفتمان درخت جادو ، میراث، ضیافت، پله های یک نردبان، زورق سرگردان، پیک نیک در میدان جنگ، سیاه، ریل، غروب روزهای آخر پاییز، کالیگولا، استثناء و قاعده، پنچری، هرکول و طویله های اوجیاس،در مسلخ عشق  و … اشاره کرد.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد…
  • منبع خبر : مژده خبر