مژده خبر-قرارگاه شهید سلیم قنبری سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با حضور مسئولان قضایی استان و فرماندهان سپاه و بسیج و مسئولان مراکز حقوقی و قضایی و سایر ادارات و نهادهای سطح استان و شهرستانها در سالن اجتماعات شهید جعفری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) افتتاح شد.

به گزارش مژده خبر، در این مراسم سردار مرادی جانشین محترم فرماندهی سپاه استان ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین استان و شهرستان های استان اظهار داشت: معرفی شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوق دانان یک اقدام ارزشمند در سطح استان و کشور محسوب می گردد که با پیگیری های بسیج حقوق دانان و همراهی دستگاه های قضایی استان صورت گرفته است . سردار مرادی در ادامه با بیان عملکرد بسیار خوب سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه اظهار داشت ، این سازمان در سطح اقشار بیسج استان و کشور از رده های برتر بوده که از تلاش همه حقوق دانان بسیجی در این خصوص قدردانی می شود.

در ادامه این مراسم که رؤسای دادگستری و مسئولین حقوقی و قضایی و فرماندهان سپاه و بسیج شهرستانها نیز از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشتند ، دکتر پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در سخنانی  با اشاره به مقوله قدرت نرم کشور اظهار داشت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ملت ایران اگر می خواهد حیات داشته باشد باید قوی باشد و اسلام و قرآن کریم نیز به منطق قوی شدن تصریح دارد. توسلی زاده توان بسیج را در ایجاد همبستگی ملی ستود  و شهدا را از مولفه های مهم تولید قدرت ملی دانستند که همیشه موجب همبستگی ملی بوده اند که مصداق بارز آن شهید سرافراز سردار حاج قاسم سلیمانی است. رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه بیانه گام دوم انقلاب سندی برای حرکت جدید در مسیر انقلاب است، افزود :  انتخابات پیش رو باید زمینه تحقق خواسته های مقام معظم رهبری را در گام دوم انقلاب فراهم کند که یکی از راه های تحقق آن حضور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح براساس معیار های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است . دکتر توسلی زاده در پایان از همه مسئولین ادارات و نهاد های مختلف به ویژه مراکز حقوقی و قضایی سراسر استان ، خواست تا برنامه های قرارگاه شهید سلیم قنبری را با جدیت پیگیری و اجرا نمایند.  در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین شمس اله جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ضمن تبریک دهه کرامت ، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را وظیفه همگانی دانست و از اقدامات سپاه ، بسیج حقوق دانان و دادگستری کل استان در راه اندازی قرارگاه های شهید سلیم قنبری قدر دانی کرد . جلیلیان در ادامه با توجه به انتخابات پیش رو اظهار داشت: اراده مردم در انتخابات نقش مهمی دارد و حضور مردم عنصر فعلیت بخش به نظام دینی است و حق مردم مشارکت در تعیین سرنوشت خودشان است که  می طلبد در این عرصه حضوری پرشور داشته باشند و امور کشور باید با اتکاء به آراء عمومی اداره شود . وی افزود انتخابات هم حق است و هم تکلیف و هم مسئولیت آور است که مشارکت در انتخابات باید همراه با آگاهی باشد.  در این مراسم سردار ریحانی فرماندهی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه با گرامیداشت میلاد حضرت معصومه (س) اظهار داشت با تلاش های سازمان بسیج حقوق دانان و همراهی دادگستری کل استان قرارگاه های شهید سلیم قنبری در سطح استان و شهرستان ها راه اندازی می گردد که این اقدام ارزشمند به لحاظ گسترش فرهنگ و تفکر شهید  و شهادت که عامل اقتدار و بازدارندگی در مقابل دشمنان است قابل تقدیر است که این مسیر فرهنگی به عنوان بزرگترین سرمایه کشور باید در همه سازمان ها و نهاد ها گسترش پیدا کند .
سرتیپ پاسدار بهمن ریحانی افزود:  سه مأموریت این قرارگاه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید قنبری ، حمایت از تولید و رفع موانع حقوقی تولید و خدمت جهادی و مؤمنانه به مردم است، ایشان با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر حمایت از تولید افزود : خدمت جهادی ، فکر جهادی ، مدیریت جهادی و عمل جهادی در هر قشری نهادینه شود سربلند هستیم . سردار ریحانی با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو یک رزمایش بزرگ ملی است و امروز بزرگترین عمل صالح حفظ نظام است که استحکام نظام هم مستلزم حضور پرشور مردم در انتخابات است و همه باید تلاش کنیم یک انتخابات با شکوه و با  مشارکت حداکثری مردم داشته باشیم .  در ادامه این مراسم مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با تقدیر از حضور مسئولین قضایی ، اداری و نهادهای مختلف در سراسر استان و افتتاحیه قرارگاه شهید سلیم قنبری اظهار داشت:  با پشتیبانی ها و حمایت های فرماندهی محترم سپاه حضرت نبی اکرم (ص)،  رئیس کل محترم دادگستری و تصویب ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین  کشور قاضی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوق دانان  انتخاب و معرفی گردیده که به همین منظور قرارگاه مرکزی شهید قنبری در تهران تشکیل و امروز هم قرارگاه های شهید سلیم قنبری در سراسر استان فعالیت خود را شروع می کنند . بهرامی پور با بیان مأموریت های قرارگاه شهید سلیم قنبری عنوان نمود :  در این راستا شیوه نامه ای تهیه و توسط رئیس کل محترم دادگستری به ادارات و نهادهای ذی ربط ابلاغ گردید که به فضل الهی این قرارگاه به مرجعی برای خدمتگزاری به مردم عزیزمان تبدیل خواهد شد. در پایان این مراسم از تصویر شهید سلیم قنبری رونمایی و قاب مزین به تصویر این شهید والا مقام توسط سردار ریحانی به رئیس کل دادگستری استان اهداء شد .

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر