مژده خبر-مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمانشاه گفت: قدیمی ترین زندانی زندان کرمانشاه پس از آزادی،دربخش خدمات شهری شهرداری مشغول به کار شد.

به گزارش مژده خبرجمید‌رضا پوریانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در کرمانشاه،با اشاره به وجود ۴ هزار و ۸۰۰ زندانی در استان، اظهار کرد: حدود هزار نفر از این تعداد مهارت لازم شغلی را دارند، اما بدلیل عدم فرهنگ‌سازی مناسب در حوزه اشتغال متاسفانه پس از آزادی گرایش به کار ندارند.

پوریانی به استعدادهای عظیم زندانیان اشاره کرد و افزود: متاسفانه ۵۶ درصد از تعداد زندانیان استان بازگشت مجدد دارند و دارای سابقه هستند، سازمان زندان‌ها قطعا با هم‌افزایی نهادهای مختلف می‌تواند افق بهتری برای این مجموعه متصور کند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمانشاه، اشتغال را از مهمترین دغدغه‌های زندانیان پس از آزادی دانسته و ترویج فرهنگ استفاده از زندانیان آزاد شده در مشاغل مختلف را بهترین راه پیشگیری از جرم اعلام کرد.

وی تصریح کرد: قدیمی‌ترین زندانی زندان کرمانشاه پس از آزادی، در بخش خدمات شهری شهرداری مشغول به‌کار شده که جا دارد از حمایت و نگاه شهردار کرمانشاه در استفاده از این زندانی در بخش خدمات شهرداری کرمانشاه تقدیر و تشکر کرد.

پوریانی خاطرنشان کرد: با بیان اینکه توجه به خانواده زندانیان از اولویت‌های سازمان زندانهاست، اظهار داشت: با هماهنگی مراکز مختلف در بخش‌های دولتی و خصوصی در صدد ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان هستیم که امیدواریم بتوانیم با این اقدام گامی موثر در جهت تامین معیشت خانواده‌های زندانیان برداریم.

این مسئول در ادامه اشاره‌ای هم به پویش وقف، نذر و هدیه کتاب به زندان‌های کرمانشاه داشت و گفت: یک بانوی خیر ساکن تهران با شرکت در طرح اهدای کتاب به زندان‌های استان کرمانشاه حدود سه هزار کتاب هدیه کرد.

وی از همه مسؤلین استان نیز دعوت کرد در کنار مردم، در این پویش فرهنگی برای آگاه‌سازی و پیشگیری از بازگشت مجدد به زندان شرکت کنند.

  • منبع خبر : مژده خبر