مژده خبر-مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: ۵۰۰هزاراصله نهال در استان کرمانشاه غرص می شود که ازاین تعداد،۲۰۰هزاراصله نهال بامشارکت بخش خصوصی کاشته می شود.

به گزارش مژده خبر، انشااله کولانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: همکاری و مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست ستودنی است ما در امر فرهنگ‌سازی نیازمند اقدام جهادی رسانه‌ها به خصوص خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها هستیم.

هر هکتار جنگل، اکسیژن یک‌ساله ۱۰ نفر را تامین می‌کند

وی ا شعار امسال هفته منابع طبیعی را «همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی» اعلام کرد و افزود: جنگل‌ها ریه‌های زمین محسوب می شود ؛ یک هکتار جنگل حدود ۶۸ تن گرد و غبار را در خود رسوب می‌دهد. در واقع هر هکتار جنگل حدود ۲.۵ تن اکسیژن تولید می‌کند که این معادل مصرف اکسیژن ۱۰ نفر طی یک‌سال است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه تصریح کرد: ایران کشور خشکی است و ما باید قدر آب را بدانیم و باید در خصوص مزیت‌های پوشش جنگلی اطلاع‌رسانی شود، البته سه عامل چراهای بی‌رویه، تخریب و شغل‌های غیر اصولی سبب فرسایش پوشش‌های جنگلی شده است.

وی از تلاش برای جذب همیاران طبیعت در استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۴۶ هزار نفر از اقشار مختلف جامعه را به عنوان همیاران طبیعت جذب کرده‌ایم.

کولانی ایجاد صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی را در قالب دیگر فعالیت‌های منابع طبیعی عنوان کرد و افزود:در بهره‌گیری از توان خیرین منابع طبیعی به عنوان نمونه ۲۵۰ دستگاه دمنده، فعالیت‌های آبخیزداری، تعمیر خودروهای منابع طبیعی، مبارزه با لورانتوس و…را داشته‌ایم.

وی در پایان با بیان اینکه تا ۲۲ اسفندماه جاری در مجموعه ۵۰۰ هزار نهال در استان غرس می‌شود، گفت: ۲۰۰ هزار اصل نهال از این تعداد با مشارکت بخش خصوصی کاشته می‌شود.

گفتنی است، در پایان این مراسم از تعدادی از بهره‌برداران نمونه ملی تقدیر شد.

  • منبع خبر : مژده خبر