مژده خبر- تجمعات مردمی تعظیم شعائرالله مانند راهپیمایی عید غدیر، اقامه عزای حسینی و راهپیمایی اربعین از جمله اقدامات موثر فرهنگی هستند که می‌تواند در خنثی‌سازی القائات ساختگی رسانه‌های دشمن مبنی بر تضعیف دین در ایران موثر باشد.

 

گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس – حامد افروغ؛ اسلام به عنوان نخ تسبیح تمامیت ارضی، قومیت‌ها، نحله‌ها و اقشار مختلف ملت ایران، در طول تاریخ پیوسته مورد هجوم و توطئه دشمن بوده است. از آنجاکه ملت ایران چه با نگاه تمدنی و چه با نگاه جغرافیایی فعلی پیوند ناگسستنی با اسلام و مبانی آن داشته است، غالبا در ادوار مختلف به شکلی این پیوند و آمیختگی را نشان داده است.

بررسی حوزه تمدنی ایران پس از اسلام به خوبی گویای این حقیقت است که اسلام توانسته فصل مشترک عمیقی را میان حوزه تمدنی ایران ایجاد کند که ظهور و بروز دانشمندان بزرگ در حوزه‌های گوناگون از جمله این مدعاست.

امروز، اما به سبب گسترش رسانه‌ها و افزایش عمق نفوذ آن‌ها در میان جوامع، حملات به مبانی اسلامی از شدت و گستردگی بیشتری برخوردار شده است به نحوی که نود درصد شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای غرب به صورت بی‌وقفه و گسترده به شبهه‌افکنی و ایجاد تشکیک در مبانی اسلامی علیه مردم ایران می‌پردازند.

در میانه چنین حملات سنگین و ناجوانمردانه‌ای، اقدامات وحدت‌آفرین و البته شورانگیز ملت ایران همواره مورد خشم و توهین عوامل پشت و روی صحنه تهاجم فرهنگی بوده است که از جمله آن‌ها می‌توان به راهپیمایی روز غدیر و محرم و اربعین اشاره کرد. در سال‌های اخیر خصوصا با توجه به عدم تفرقه‌انگیزی جدی مسائل و مشکلات اقتصادی در روند توجه ملت ایران به مفاهیم دینی، هجو کانون‌های وحدت‌آفرین دینی بیش از قبل مورد اهتمام دشمن قرار گرفته است.

در این راستا درشت‌نمایی ریزش‌ها و بزرگ‌نمایی نقاط ضعف فرهنگی و اقتصادی و همچنین ایجاد حساسیت روی وجوه فرهنگی کشور مدت‌هاست در دستورکار دشمن بوده و با کمک جبهه داخلی رسانه‌ای خود سعی در ایجاد شکاف بین دل‌های ملت ایران می‌شود.

با این وصف اهمیت رفتار مقاوم ملت ایران در تکریم جمعی عید غدیر و برگزاری با شکوه عزای امام حسین (ع)، بیش از پیش خشم غرب و مخالفین را برانگیخته و حاکی از آن است که تاکید بر حضور جمعی در تعظیم شعائرالله می‌تواند به عنوان پادزهر تهاجم فرهنگی دشمن عمل کرده و دل‌ها را در راه استقامت بر اصول و مبانی الهی مستدام دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری دفاع مقدس