مژده خبر-آخرین باری که استقلال در جریان بازی توانست پرسپولیس را شکست دهد، به تاریخ 10 اسفند 1396 باز میگردد. جایی که آبی پوشان با مربیگری وینفرد شفر و با گل به یادماندنی وریا غفوری، از سد پرسپولیس پرمهره و آماده گذشتند. از آن روز تاکنون دو تیم 8 بار با یکدیگر روبرو شده اند که سهم پرسپولیس 4 پیروزی بوده و 4 بازی دیگر نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

به گزارش مزده خبر، طبق قوانین فوتبال و در بازی هایی که به پنالتی کشیده می شود، نتیجه پایان ۱۲۰ دقیقه ملاک است هر چند یکی از تیم ها در ضربات پنالتی برنده می شود اما نتیجه پایانی همان تساوی به ثبت می رسد. همانطور که در دربی شماره ۳۱ و در تاریخ ۱۹ اسفند ۶۷ تیم پرسپولیس در ضربات پنالتی از سد استقلال عبور کرد اما نتیجه آن بازی جزو پیروزی های سرخپوشان نیامده و نتیجه تساوی برای دو تیم لحاظ شده است در نتیجه شهرآورد گذشته سرخابی های پایتخت نیز در شمارش تقابل های رو در رو، با نتیجه تساوی برای دو تیم لحاظ می گردد.

با این حساب، استقلال ۱۲۳۲ روز است که نتوانسته در جریان بازی از سد پرسپولیس عبور کند. در این مدت، سرخپوشان فاصله پیروزی هایشان با آبی پوشان را رفته رفته کاهش داده به نحوی که اکنون اختلاف دو تیم تنها یک پیروزی است. یعنی استقلال ۲۶ بار در دربی ها برنده شده و تیم پرسپولیس نیز ۲۵ بار و شاگردان مجیدی قصد دارند ضمن شکستن طلسم عدم برتری برابر رقیب دیرینه، یک بار دیگر فاصله خود با سرخپوشان را در تقابل های رو در رو افزایش دهند.

چهارمین دربی بدون تماشاگر بعد از کرونا

دیدار امشب استقلال و پرسپولیس، چهارمین دربی بعد از شیوع ویروس کرونا است که هواداران از تماشای آن در ورزشگاه محروم هستند. یکی از جذابیت‌های دربی تهران در سال‌های گذشته، حضور پرشمار تماشاگران در ورزشگاه بود ولی به دلیل شرایط کرونایی، فقط صدای ضبط شده هواداران در «آزادی» پخش می‌شود.

  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر