مژده خبر-مسئول بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت:گام اول طرح جامع راه مهندسی در دانشگاههای پیام نور،آزاداسلامی،صنعتی وعلوم پزشکی کرمانشاه توسط تیم های راه مهندسی دانشگاه ها در استان اجراشد.

به گزارش مژده خبر، قاسم امجدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار کرد: در این طرح دانشجویان در سال اول ورود به دانشگاه‌ها در هفت گام تحت عناوین زندگی دانشجویی، آشنایی با رشته تحصیلی، چگونه درس بخوانیم، چگونه در تحصیل موفق شویم، بررسی فضای صنعت و بازار کار در رشته تحصیلی، مسیر شرکت‌های دانش بنیان و چگونگی ورود دانشجویان به این حوزه و در نهایت بازدید علمی از شرکت دانش بنیان توسط تیم‌های راه مهندسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها، آموزش داده خواهند شد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه افزود: گام اول این طرح در دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، صنعتی و علوم پزشکی توسط تیم‌های راه مهندسی دانشگاه‌ها در استان کرمانشاه اجرا شد.
امجدیان افزود: البته این طرح فقط مختص دانشجویان رشته‌های مهندسی نخواهد بود و در حال بسط و گسترش آن به تمامی رشته‌ها هستیمو گام‌های بعدی نیز به ترتیب در آینده برگزار خواهند شد.
امجدیانبا اشاره به اینکه از اساتید هیئت علمی و دانشجویان با سابقه و موفق در رشته‌های فنی و مهندسی در این طرح حضور دارند بیان کرد: در این طرح به موضوعاتی همچون نحوه مواجهه با مسائل و مشکلات مسیر دانشجویی، زندگی دانشجویی، آینده تحصیلی و شغلی پرداخته شده است.
طرح جامع راه مهندسی برای دانشجویان خراسان جنوبی به صورت مجازی برگزار می‌شودطرح “راه مهندسی” بسیج دانشجویی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اجرا می‌شودتقویت ارتباط دانشگاه و صنعت مهم‌ترین حلقه طرح جامع راه مهندسی است
این مسئول خاطرنشان کرد: با اجرای مجازی این طرح در استان کرمانشاه در نظر داریم علاوه بر تحقق هدف آن یعنی هدایت نخبگان به سمت حل مسائل کشور، گامی مهم به سمت تحول بزرگ آموزشی در دانشگاه‌ها برداشته شود.
وی گفت: یکی از راه‌های ایجاد تحول در بدنه آموزش عالی کشور، اصلاح نگرش دانشجویان نسبت به کیفیت تحصیل در دانشگاه و در نتیجه مطالبه اصلاح نظام آموزشی و پژوهشی از مسئولان و نقش‌آفرینان این حوزه است.
این مسئول افزود: با توجه به خلأ‌های نظام آموزشی و ضعف دانشگاه‌ها در پاسخگویی به نیاز‌های جامعه و دانشجویان، واحد هدایت تحصیلی معاونت پژوهش و فناوری اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای طرح جامع راه مهندسی کرده که امیدواریم این طرح بتواند تا حدودی خلأ‌ها و نقاط ضعف دانشگا‌ه‌ها را پوشش دهد.

  • منبع خبر : تسنیم