مژده خبر- مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان کرمانشاه درنشست گفت و گوی هفته عنوان کرد: بهترین فرصت برای هم افزایی و توسعه همکاری وزارت خانه های آموزش‌ و پرورش وفرهنگ وارشاداسلامی است.
به گزارش مژده خبر به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه صبح یکشنبه ۲۴ اسفند در نشست گفت و گوی هفته آموزش و پرورش که با حضور وزرای آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران‌کل این دو نهاد در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: با توجه به گستردگی و تنوع هنر در کشور عزیزمان ایران، تربیت هنرمند خلاق و گرامیداشت او نیز رشد توسعه فرهنگ از وظایف وزارت ذاتی دو وزارتخانه است‌

وی افزود: کرونا با همه بدی هایش یک مزیت داشت و آن این بود که هنر معلمان فداکار ما را بیشتر از هر دوره دیگری نمایان ساخت. و چه هنری بالاتر از این معلم در این ایام و سخت ترین شرایط  دانش‌آموز خود را تنها نگذاشتند که برگی ماندگار در دفتر تاریخ است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه اظهار کرد: بخشی از برنامه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به توسعه مناسبات و هم افزایی بین دو ارگان باز می‌گردد که مستلزم نگاه ویژه متولیان امر می‌باشد.
یزدان پناه گفت: در بخش هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش نیاز به بازنگری ویژه در رشته‌های هنری احساس می‌شود که باید با تعامل دو سویه این خلا مرتفع کردد‌.
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح ایران مهارت تصریح کرد: این طرح بهترین فرصت برای هم‌اندیشی، هم‌افزایی و توسعه مناسبات میان دو وزارتخانه است. و طرح دیگری نیز تحت عنوان مدرسه، کانون تربیتی محله در استان در دست اقدام است که باید در جهت اجرای مطلوب آن از ظرفیت‌های طرفین نهایت بهره را ببریم.
یزدان‌پناه خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از ضرورت‌ها، تبدیل مدرسه به کانون پیشرفت فرهنگی، تربیتی محله و افزایش مشارکت عوامل اثربخش بیرونی در امر آموزش و پرورش است که بازخورد آن در آینده‌ای نه چندان دور مشهود می‌شود‌‌.

  • منبع خبر : مژده خبر