مژده خبر- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با بیان اینکه ظرفیت ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان به ویژه بانوان در استان پایین است، گفت: یکی از راه‌های جذب این گروه‌ها، صنایع خلاق است.

 

سیدمهدی طبیب زاده بعداز ظهر امروز ۱۴ مردادماه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع صنایع خلاق اظهار کرد: براساس ارزیابی فضای کسب و کار، وضعیت استان کرمان رو به رشد است و رویه مدیریتی به سمت گوش دادن و توجه کردن به فعالان اقتصادی رفته و با این شرایط رتبه فضای کسب و کار استان هر فصل بهتر از قبل است.

وی افزود: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، در ارزیابی وزارت کشور که با همکاری اتاق ایران صورت گرفته، در سال گذشته رتبه اول کشور را با امتیاز ۹۸.۶۲ کسب کرده است.

طبیب زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت صنایع خلاق بیان کرد: در راستای کمک به طراحی توسعه پایدار استان همه ظرفیت‌ها را شناسایی و با دست اندرکاران هر حوزه بحث می‌کنیم که صنایع خلاق یکی از این حوزه‌هاست.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: لازم است به صنایع خلاق توجه ویژه‌ای در استان شود و به راحتی می‌توان زمینه اشتغال و ارزش افزوده را در این حوزه ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: فکر، فرهنگ و علاقه از عناصر صنایع خلاق است که این‌ها وارداتی نیستند و تاب‌آوری این صنعت بسیار بالاست و در استا کرمان این زمینه‌ها را داریم و می‌توانیم امیدوار باشیم.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه کرمان استان صادرکننده ارزش افزوده معروف است، تصریح کرد: صنایع دستی استان کرمان علی‌رغم پتانسیل بالا نتوانسته سهم موثری در صادرات استان داشته باشد که با خلاقثیت می‌توانیم این حوزه را توسعه دهیم و به اشتغال کمک کنیم.