مژده خبر- شهید مسلم حیدری جامانده ای از دفاع مقدس از استان مرکزی بود که سرانجام به آرزویش رسید.
شهید “مسلم حیدری” که جا مانده قافله شهدای دفاع مقدس بود و هر گاه در جمع دوستانش می بود با تضرع از آنها می خواست دعا کنند تا شهید شود و به دوستان شهیدش بپیوندد سرانجام در سال ۱۳۷۰ در مبارزه با منافقین به شهادت رسید.

به گزارش مژده خبر به نقل از نوید شاهد استان مرکزی، شهید مسلم حیدری پانزدهم فروردین ۱۳۳۷ در روستای شهرجرد از توابع شهرستان اراک در خانواده‌ای کشاورز و متدین متولد شد. تا دوم راهنمایی تحصیل کرد و پس از آن در کنار پدر مشغول به کار شد. با اوج‌گیری راهپیمایی‌های انقلاب با روحیه انقلابی در صف مجاهدان انقلاب اسلامی‌ در آمد و به نگهبانی از دست آوردهای انقلاب پرداخت.

جا مانده ای از دفاع مقدس

شهید حیدری در سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و از او سه فرزند به یادگار ماند. با شروع جنگ تحمیلی به اتفاق برادر شهیدش حسین به بسیج پیوستند و پس از مدتی که حسین راهی خدمت سربازی شد. مسلم به سبز پوشان سپاه پیوست. در طول دوران دفاع مقدس بارها به جبهه اعزام شد و در هفت عملیات شرکت کرد.

مسلم که از قافله شهدا جا مانده بود. بارها در مزار شهدا از هم‌رزمانش درخواست می‌کرد تا او را شفاعت کنند تا در صف شهدا جای بگیرد. سرانجام این تضرع‌ها اثر کرد و او با نیت خالص در سیزدهم فروردین سال ۱۳۷۰ در عملیاتی که علیه منافقین در مرز عراق انجام شد، به عنوان کادر گردان امام حسین(ع) در عملیات شرکت کرد و در حال رزم با دشمن به آرزوی دیرینه‌اش رسید و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر شهید در عرصه نبرد متلاشی شد و اثری از او بر جای نماند.

دستنوشته شهید

جا مانده ای از دفاع مقدس
جا مانده ای از دفاع مقدس
  • نویسنده : جعفر جعفری
  • منبع خبر : مژده خبر به نقل از نوید شاهد استان مرکزی