گزارش اختصاصی مژده خبر- در سایه بی مهری مسئولین نام یاسر اکبری در مجله بین المللی نابغه قرن منتشر شدلذا در این رابطه خبرنگار ما گفتگویی با یاسر اکبری رکورددار گینس سرپل ذهابی انجام داده که باهم می خوانیم:

در ابتدای این گفتگو اکبری خود را این‌گونه معرفی کرد:

یاسر اکبری هستم متولد ۱۳۷۱
بنده میتوانم به زبان‌های کردی ،فارسی، انگلیسی وکره جنوبی مسلط و می‌توانم شماره تلفن ها را خیلی سریع و دقیق برعکس بخوانم و بنویسم.

یاسر اکبری در ادامه اظهار کرد:در ۳۰سپتامبر ۲۰۱۸ موفق به کسب رکورد جهانی گینس در زمینه وارونه خوانی زبان انگلیسی شدم که ایمیل سایت جهانی گینس و تمامی مدارک ثبت شده را  موجود است و آنها را دارم، و در همان سال به عنوان سریع‌ترین وارونه خوان در دنیا انتخاب شدم.

وی ادامه داد: به عنوان اولین کورد زبان در سطح جهانی در زمینه زبان انگلیسی نامم در کتاب گینس ثبت شد.

اکبری گفت: خوشحالم که توانستم در سطح بین‌المللی نام شهر و استان کرمانشاه رو بیش از پیش مطرح کنم.

رکورددار سرپل ذهابی گینس مطرح کرد: بعد از کسب رکورد جهانی صدا و سیمای تهران و شبکه جهانی جام جم من رابه برنامه زنده دعوت کردن و کارگردان محترم شبکه یک هم به شهر سرپل زهاب تشریف آوردن و با بنده به عنوان یک جوان نخبه سرپل ذهابی مصاحبه ای داشتند.

وی افزود: خوشحالم که با کمترین امکانات توانستم برای استان کرمانشاه و کشورم موفقیت کوچکی کسب کنم.

وی در پاسخ خبرنگار ما در خصوص انتظاراین رکورددار سرپل ذهابی از مسئولین اظهار کرد: کم‌ترین توقع من از مسئولین این بود که بنده راحمایت کنند که بتوانم مدرک اصلی گینس راتحویل بگیرم، چون من بعد از چند سال هنوز کپی مدرک را دارم.

اکبری بیان نمود:به تازگی مجله بین المللی نابغه قرن که با زبان انگلیسی هم هست نام بنده را در مجله خودمنتشر کرده است.

وی به عنوان سخن پایانی خود با اشاره به استعداد وارونه خانی کلمات گفت:از وارونه خوانی در ادبیات استفاده های زیادی شده مثلا سعدی در اشعار خودش جملاتی گفته که از هر طرف بخوانید معنای آن شعر تغییری نمیکنه ، زآوای سرد گرگ در سی آواز ، امید آشنایان شادی ما ، شکر بر ترازوی وزارت برکش

✍میترا بابا خانی خبرنگار مژده خبر در شهرستان اسلام آباد غرب

  • منبع خبر : مژده خبر