جعفر جعفری/ مژده خبر- فرماندار سرپل ذهاب گفت: سفر کاری استاندار به سرپل‌ذهاب دستاوردهای خوبی برای شهرستان به ارمغان خواهد آورد.

 

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در گفت‌وگو با خبرنگار مژده خبر اظهار کرد: مسائل و مشکلات شهرستان قبل از سفر احصاء شده بود، و طی یک جلسه کارشناسی با حضور مدیران مرتبط در مرکز استان جزئیات آنها بررسی شده بود.‌

صدراله بابلی در ادامه گفت: افتتاح پروژه آبرسانی به ۸ روستا که از سال ۹۸ آغاز شده بود یکی از دستاورد های این سفر بود. این پروژه به دلیل کم توجهی و نبود اعتبار متوقف شده بود، اما از اردیبهشت ماه با پیگیریهای صورت گرفته و نگاه ویژه استاندار محترم و قرارگاه نجف سپاه پاسداران و آبفای استان به سرانجام رسید.

وی افزود: ۹۵ روستای شهرستان مشکل آب دارند که استاندار تاکید کردند تا نیمه شعبان مشکل ۴۵ روستای دیگر برطرف برطرف وبه بهره برداری برسد مدیر عامل آبفای استان قول دادند سایر روستا های باقی مانده هم حداکثر تا پایان سال آینده انجام خواهد شد.

مقام عالی دولت در شهرستان مرزی سرپل ذهاب تصریح کرد: دیدار صمیمی استاندار محترم با نخبگان ، فعالین اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی ، ایثارگران، معتمدین و متنفذین از دیگر برنامه های استاندار بود که لازم است از اقشار مختلف مردم برای استقبال کم نظیر از استاندار محترم تقدیر نمایم.

بابلی گفت: استاندار محترم در ادامه در برنامه ملاقات مردمی با کسانی که از قبل در سامانه سامد ثبت نام کرده بودند دیدار کرده و به مشکلات و مسائل آنها رسیدگی کردند.

وی اظهار کرد: برگزاری جلسه شورای اداری مشترک استان و شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد که یک جلسه پربار و ارزشمند بود و ۵۰ مصوبه در ۱۹ بخش داشت که مرتبط با همه دستگاههای شهرستان بود و استاندار محترم تاکید ویژه داشتند که هم استان و هم حوزه ستادی شهرستان پیگیر اجرای این مصوبات باشند که تا قبل از پایان سال بخش زیادی اجرایی شود.

بابلی خاطر نشان کرد: در مورد سایت بازیافت شهرداری تصویب شد که دفتر شهری و شوراهای استان این موضوع را پیگیری نمایند.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: در حوزه راه و جاده چند مصوبه داشتیم ، در مورد رفع نقاط حادثه خیز شهرستان مصوب شد که جلسه ویژه ای در این خصوص برگزار شود، در خصوص احداث تقاطع غیرهمسطح سه راهی کل داود قرار شد اداره کل راهداری استان جزئیات طرح را بررسی کند ، در خصوص تعریض جاده دشت ذهاب مصوب شد اداره راه و شهرسازی پیگیری های لازم برای اخذ مجوز ماده ۲۳ بعمل آورد و در این جلسه استاندار محترم تاکید داشتند که اداره راه و شهرسازی و راهداری استان در خصوص رفع مشکل قطعه ۲کیلومتری سه راهی قربلاغ تا زرین جوب تسریع ایجاد نمایند.

این مقام مسئول گفت: در خصوص طرح های هادی روستایی ، اجرای ۱۲ طرح هادی روستایی بجز اعتبارات کمیته برنامه ریزی به سهمیه شهرستان افزوده شد و برای ۶روستای دیگر هم طرح بازنگری انجام شود.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب گفت: در خصوص طرح نهضت ملی مسکن استاندار محترم تاکید داشتند که قطعه ۵۳ هکتاری قره بلاغ تا نیمه شعبان تحویل بنیاد مسکن داده شود تا بزودی کار ساخت شروع کنند.

بابلی گفت: در خصوص سه بلوک تخریب شده مسکن مهر شهید شیرودی مصوب شد که تا نیمه شعبان تکمیل شده و تحویل مالکین شود و همچنین در خصوص ساختمان هنرستان البرز نیز مصوب شد که ۶میلیارد تومان اعتبار برای آن تخصیص داده شود.

این مسئول بیان نمود: در این جلسه مقرر شد منابع طبیعی و جهادکشاورزی استان با پیگیری برق منطقه ای ظرف ده روز مشکل تامین زمین برای احداث نیروگاه خورشیدی را حل کنند.

وی در پایان گفت: در بحث روشنایی مسیر قره بلاغ مقرر شد از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری و شرکت توزیع برق استان تامین اعتبار لازم انجام و پروژه اجرایی شود.

 

  • منبع خبر : مژده خبر