مژده خبر- فرماندار شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به نقش مردم سرپل ذهاب در ۸ سال دفاع مقدس گفت: خاطرات شنیدنی از حماسه آفرینی و فداکاری و رشادت مردم سرپل ذهاب موجود است که باید با برنامه ریزی برای ثبت آنها تلاش کنیم.

 

صدراله بابلی در ادامه اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید روایت های جنگ را برای مردم بازگو کنیم و اگر ما این روایت ها را بیان نکنیم دشمنان با تحریف دست به اقدام خواهند زد.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب افزود :
حقایق زیادی در جبهه جنگ نهفته است و سرپل ذهاب گنجینه اسرار هشت سال دفاع مقدس است که لازم است نسبت به ثبت و ضبط این رویدادها تلاش کنیم.

وی همچنین به چاپ ارزشمند کتاب ” از حلبچه تا چغالوند ” اثر ارزشمند رزمنده و یادگار هشت سال دفاع مقدس علی میر کرمی اشاره کرد و گفت : این اثر بزودی با حضور مدیران استانی و یادگاران هشت سال دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

بابلی ضمن تشکر از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در گردآوری کتاب از حلبچه تا چغالوند افزود : علاوه بر حمایت های بنیاد حفظ آثار برای گردآوری خاطرات در حوزه تاریخ شفاهی هشت سال دفاع مقدس مرتبط با سرپل ذهاب، در سطح شهرستان نیز حمایت جدی خواهیم کرد و برنامه ریزی ویژه ای را برای رونمایی آثار انجام خواهیم داد.

 

  • منبع خبر : مژده خبر