مژده خبر-مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با اشاره به موج بازگشت زائران اربعین گفت: فضای مجازی پر شده از آگهی‌های مسافربران شخصی که خودرو خود را دربست برای موج بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌دهند.

به گزارش مژده خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: تعداد زیادی از مسافربرهای شخصی از چند روز قبل به مرز مهران رفته اند تا با استفاده از ازدحام جمعیت و در پیک برگشت زوار، چند روزی کاسبی کنند.

وی گفت: در این بین ممکن است عده ای سودجو هم از این شرایط پیش آمده سواستفاده کرده و در پوشش مسافربران شخصی برای امنیت زوار مشکلاتی ایجاد کنند و برخی هم ممکن است با سواستفاده از ازدحام و کمبود خودرو برای جابجایی مسافرین ارقام میلیونی پیشنهاد بدهند و افراد هم گاهی ناچار به پرداخت این قیمت ها می شوند.

کرمی افزود: این در حالیست که تدابیر لازم برای بازگشت زوار اندیشیده شده و علاوه بر پروازها، بیش از ۲۵۰۰ دستگاه خودرو حمل و نقل عمومی برای جابجایی زوار در مرز مهران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، بهتر است زوار اربعین در موج بازگشت به کرمانشاه یا سایر شهرها از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند و سراغ مسافربرهای شخصی نروند.

فریبرز کرمی با بیان اینکه در پیک ترددهای زائرین اربعین فعالیت مسافربرهای شخصی را داریم، اظهار کرد: امسال تدابیر لازم با همکاری پلیس و … اندیشیده شده تا جلوی فعالیت مسافربران شخصی گرفته شود.

وی ادامه داد: با این وجود ممکن است مواردی از فعالیت این خودروها را داشته باشیم که عدم استفاده از ناوگان شخصی به خود مردم بستگی دارد.

کرمی تاکید کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل در خودروهای مسافربر شخصی، امکان هیچ پیگیری وجود ندارد، به علاوه اگر سانحه ای رخ دهد سرنشینان مشمول بیمه نیستند.

وی همچنین درباره تعرفه خودروهای شخصی نیز عنوان کرد: این خودروها از تعرفه های مصوب پیروی نمی کنند و هر قیمتی را با توجه به ازدحام جمعیت و بالا رفتن تقاضا اعلام می کنند که ممکن است به ضرر زوار باشد.

کرمی از زوار خواست با توجه به اینکه به تعداد کافی ناوگان حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده، به هیچ عنوان برای بازگشت از مسافربران شخصی استفاده نکنند.

 

  • منبع خبر : مژده خبر