مژده خبر- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از اجرای رویداد مردمی اشتغال با محوریت تأمین نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت، کانون انجمن های صنفی کارفرمایان و انجمن صنفی مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های استان با راهبری معاونت هماهنی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار مژده خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مختار احمدی در خصوص طرح رویداد مردمی اشتغال کار اظهار کرد: با اجرای این طرح هم دغدغه‌های کارفرمایان متقاضی نیروی کار رفع شده و هم برنامه‌های توسعه و یکپارچه سازی نظام اطلاعات بازار کار و بهره‌گیری از سامانه جستجوی شغل که جز برنامه‌های تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، وارد فاز جدی‌تری می شود.

وی با اشاره به اینکه رویداد مردمی اشتغال با هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی کرمانشاه با محوریت تامین نیروی مورد نیاز کارفرمایان، تدوین شده است، از برگزاری این رویداد در ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲خبر داد و افزود: این طرح با هدف کاهش زمان و هزینه‌های جستجوی شغل، تامین مستقیم نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان و واحدهای تولیدی و خدماتی و همچنین معرفی و بهره‌گیری از خدمات و امکانات سامانه جستجوی شغل، بخشی از اهداف مهم این رویداد است.

مختار احمدی افزود: جامعه هدف و مخاطبان این طرح کارفرمایان، کارجویان، دفاتر مشاور شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی داخلی و بر همین اصل، صحت سنجی و راستی آزمایی بکارگیری جویندگان کار پذیرش شده از سوی کارفرمایان مشارکت کننده در طرح، پس از ۱۰ روز کاری کلید خواهد خورد.

وی در خصوص فرآیند اجرای این طرح، گفت: اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، ضمن فراخوان عمومی برای کارفرمایان متقاضی نیروی کار جدید، جویندگان کار و دفاتر کاریابی غیر دولتی مشارکت کننده در طرح، نسبت به برگزاری این رویداد در شهر کرمانشاه و شهرستان های تابعه اقدام می‌کنند.

وی دسترسی به آمار و اطلاعات بازار کار منطقه، تنوع فرصت‌های شغلی بدون مراجعه کارجویان به مراکز مختلف، دسترسی به آمار و اطلاعات بازار کار و تعادل بخشی در عرضه و تقاضای نیروی کار را جز دستاوردهای این طرح عنوان کرد و افزود: مشارکت فعال کاریابی‌ها در جهت ارائه خدمات تخصصی کارجویان و کارفرمایان با توجه به ماهیت کاری خود، بخش دیگری از اهداف رویداد مردمی اشتغال کار است.

مختار احمدی با بیان اینکه سامانه جستجوی شغل به آدرسhttp://shoghl.mcls.gov.ir  با هدف کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغل، بهبود و انسجام در عملکرد کاریابی ها و در نهایت افزایش اشتغال، راه‌اندازی شده، افزود: رویداد مردمی اشتغال با همکاری دانشگاه رازی کرمانشاه اجرا می‌شود و سالن آمفی تئاتر خانه صنعت، معدن و تجارت واقعغ در شهرک صنعتی بیستون ساختمان فناوری و کسب و کار نیز میزبان برگزاری این طرح در شهر کرمانشاه خواهد بود.

وی افرود: این رویداد با موضوع ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای نیروی کار با تمرکز بر تمام حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی و به ویژه حوزه دانش بنیان و فناور اجرا می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین در پایان گفت: این رویداد به منظور برقراری ارتباط سریع کارفرمایان و کارجویان و اجرایی شدن برنامه توسعه و یکپارچه سازی نظام اطلاعات بازار کار و توسعه سامانه جستجوی شغل در استان کرمانشاه برگزار می‌شود